Test žehliček 2019

Mnoho spotřebitelů aktivně zkoumá recenze žehliček i jiných produktů před tím, než koupit je koupí. Cílem je samozřejmě vybrat tu nejlepší žehličku tak, aby za vydané peníze nabídla nejlepší poměr cena- výkon. I když lze napařovací žehličky zakoupit i za velmi málo peněz, ty lepší a zároveň dražší většinou nabídnou takové funkce, které žehlení značně usnadní. Aby byl výběr žehliček snadnější i pro nezasvěcené uživatele, různé magazíny jako např. dTest a organizace provádějí podrobné testy žehliček pro rok 2019. Na základě těchto testů je pak poměrně snadné vybrat tu nejlepší žehličku.

V našem článku jsme pro vás shrnuli výsledky těchto testů a zároveň vzali v potaz i recenze žehliček dle zákazníků na webech srovnávacích ceny a v samotných eshopech. Výběr nejlepších žehliček dle našeho výzkumu naleznete níže v článku. Zároveň jsme pro vás připravili i přehled nejprodávanějších žehliček za rok 2019 na českém trhu. Ten naleznete v přehledné tabulce níže.

Nejprodávanější žehličky

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Philips Azur Performer Plus GC4527/0093%1 443 - 2 044 KčRecenze
Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E091%1 225 - 1 799 KčRecenze
Philips Azur Performer GC3811/8093%899 - 1 889 KčRecenze
Braun TS 785 STP90%1 937 - 2 499 KčRecenze
Philips Azur Performer Plus GC4526/2094%1 389 - 2 943 KčRecenze
BRAUN IS 2044 VI97%3 599 - 4 499 KčRecenze
Braun SI 9188 BK98%2 347 - 3 721 KčRecenze
Sencor SSI 8440GR88%436 - 669 KčRecenze
Gallet FAR 37287%497 - 557 KčRecenze
Tefal GV 684093%3 219 - 4 091 KčRecenze

Žehličky prošly během let značným zlepšením. V průběhu let se zvýšily nároky na žehličky z pohledu variabilní teploty a napařovacích funkcí. Mnoho modelů rovněž zažilo zvýšení příkonu, což spolu se zlepšením na poli žehlicích ploch přispělo k zjednodušení procesu žehlení. K vyžehlení textilie nyní potřebujete méně tahů, než kdy dříve. Nejdůležitější funkcí žehličky dle mnoha názorů zůstává napařování. A proto je i většina testů žehliček zaměřena především na žehličky napařovací.

Nejlepší napařovací žehličky

Na následujících řádcích si představíme několik žehliček, které jsou často označovány za nejlepší žehličky, které lze u nás koupit.

Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0

Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0Napařovací žehlička od Tefalu – TurboPro Anti-Calc FV5630EO vyniká především svou jednoduchostí a velkým výkonem. Díky vysokému příkonu – 2600 W je žehlení rychlejší. Žehlička je vybavena patentovaným sběračem vodního kamene, který zachycuje drobné částečky a velmi snadno se čistí.

Technologie Turbo Boost zvládne vyžehlit i ty nejodolnější záhyby na oblečení. Za pomocí páry – 200 g/min už nic nebude problém.

Samozřejmostí je nastavení Eco módu, který sníží spotřebu elektrické energie až o 20%. Funkce Anti Drip zabraňuje odkapávání vody při žehlení a následný vznik skvrn na prádle.
Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

Sencor SSI 8440

Sencor SSI 8440Napařovací žehlička od Sencoru je vybavena samočistící funkcí Self – cleaning, která odstraňuje minerální usazeniny. Systém Anti – Calc zabraňuje usazovaní vodního kamene v otvorech žehlící plochy. Příkon této žehličky je 2200W. Průhledná a přehledná nádržka na vodu s objemem 380 ml je snadno naplnitelná.

U této žehličky je možnost vertikálního napařování. Žehlička je opatřena termostatem, kde si regulujete teplotu. Světelná kontrolka pak signalizuje udržování vámi vybrané teploty.

Bezpochyby oceníte bezpečné automatické vypnutí žehličky při nečinnosti 8 minut. Délka přívodního kabele je 165 cm dlouhá a jeho koncovka je otočná o 360 stupňů, tudíž nehrozí už žádné zamotávání se a kroucení. Hmotnost žehličky je 1,1 kg.
Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

Tefal Pro Express Ultimate GV9581E0

Tefal Pro Express Ultimate GV9581E0Tefal Pro Express Ultimate GV9581EO bývá označován jako parní generátor. S parním rázem – 600 g/min vyžehlíte ty nejsilnější látky, nebo několik vrstev naskládaných na sobě bez sebemenšího problému. Parní generátor je vybavený ovládacím panelem, který je umístěný přímo na držadle žehličky, dále vyjímatelnou nádobou na vodu o objemu 1,9 l nebo nerezovým háčkem na dveře k zavěšení ramínka pro rychlé vertikální žehlení.

Příkon tohoto generátoru je 2600 W a délka přívodního kabele 1,7 m. Hmotnost parního generátoru je 5,1 kg. Bonusem je bezpečnostní zámek, který zajištuje snadné přenášení.
Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

Braun TS 785 STP

Žehlička Braun TS 785Napařovací žehlička známého německého výrobce Braun se může chlubit nejmodernějšími technologiemi a funkcemi. Patentovaná žehlící plocha je vyrobena z nesmírně tvrdého a odolného materiálu – safíru. Konstantní páru dokáže tento model produkovat v množství až 50 g/min a maximální parní ráz je 170 g/min. Žehlička disponuje také systémem pro odvápňování vody, anti-drip funkcí a samočištěním.

Pokud často žehlíte oblečení z choulostivých materiálů, jistě oceníte textilní protektor, který se jednoduše nacvakne na žehlící plochu. Díky tomu odpadá nutnost žehlit přes hadřík.
Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

Philips Azur Performer Plus GC4527/00

Philips Azur Performer Plus GC4527Philips Azur Performer Plus GC4527/00 je žehlička, která je nesmírně lehká. Váží jen 1,75 kg a zaručuje dokonalé žehlení.

Žehlička je vybavena nádobkou, která zadržuje vodní kámen spolu s funkcí Self Clean. Příkon žehličky je 2600 W a objem nádržky 300 ml. Co nás nejvíce zaujalo na této žehličce je funkce automatická pára. Navolíte si jen teplotu pro oblečení, které chcete vyžehlit a žehlička si sama nastaví vhodnou páru. Žehlička pravidelně vypouští 50 g páry za minutu, proto vyžehlí každý záhyb. Pokud by vám to nestačilo, stačí nastavit maximální množství páry a to je 220 g. Délka přívodního kabelu je 2 metry.

Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

Jak vybrat žehličku?

Na následujících řádcích se spolu podíváme, na vlastnosti žehliček, které je důležité zohlednit při výběru. Žádná žehlička, stejně jako ostatní produkty, nebude zřejmě stoprocentně bez chyb. Vyberte si takovou, která má chyb minimum a přitom splňuje vaše požadavky.

Žehlící plocha – Žehlící plocha je nejdůležitější součást žehličky. Pro kvalitní a snadné žehlení je nezbytné, aby žehlička dobře klouzala po žehleném prádle. Dobrou volbou jsou žehličky s keramickou žehlící plochou. Nejdražší modely se pak mohou pyšnit i safírovou plochou. Doporučujeme se vyvarovat klasickým povrchům jako je teflon, hliník, či nerez, protože ty se rychle poškrábou a tím je pak snížená kluzkost povrchu.

Napařovací funkce a parní výkon – Nejlepší žehličky mají schopnost produkovat konsistentní a rovnoměrnou páru. Důležitým faktorem, který je potřeba zohlednit je schopnost žehličky zamezit odkapávání vody při napařování. Jinak by mohlo dojít i k poškození žehleného materiálu. Parní výkon udává množství páry, které je žehlička schopná vytvořit za 1 minutu a udává se v hodnotách gramy/minuta.

Doba nahřívání – Dalším faktorem, který je dobré zohlednit při výběru žehličky, je doba, za jakou se žehlička zahřeje na požadovanou teplotu. Čím kratší, tím samozřejmě lepší – kdo z nás rád zbytečně čeká, než může začít s žehlením?

Odvápňovací funkce – Obzvláště pokud žijete v místech s vápenatou vodou oceníte samodvápňovací žehličku.

Závěr

Pomohl vám náš test žehliček 2017? Pokud ano, nebo pokud máte jakékoliv dotazy, či jiný názor, neváhejte se vyjádřit v komentářích pod článkem.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *