Test žehliček 2020 – vybíráme žehličky

Mnoho spotřebitelů aktivně zkoumá recenze žehliček i jiných produktů před tím, než koupit je koupí. Cílem je samozřejmě vybrat tu nejlepší žehličku tak, aby za vydané peníze nabídla nejlepší poměr cena- výkon. I když lze napařovací žehličky zakoupit i za velmi málo peněz, ty lepší a zároveň dražší většinou nabídnou takové funkce, které žehlení značně usnadní. Aby byl výběr žehliček snadnější i pro nezasvěcené uživatele, různé magazíny jako např. dTest a organizace provádějí podrobné testy žehliček pro rok 2020. Na základě těchto testů je pak poměrně snadné vybrat tu nejlepší žehličku.

V našem článku jsme pro vás shrnuli výsledky těchto testů a zároveň vzali v potaz i recenze žehliček dle zákazníků na webech srovnávacích ceny a v samotných eshopech. Výběr nejlepších žehliček dle našeho výzkumu naleznete níže v článku. Zároveň jsme pro vás připravili i přehled nejprodávanějších žehliček za rok 2020 na českém trhu. Ten naleznete v přehledné tabulce níže.

Nejprodávanější žehličky

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Philips Azur Performer Plus GC4527/0093%1 690 - 1 990 KčRecenze
Tefal FV 978892%1 699 KčRecenze
Philips GC4934/3096%2 580 - 2 939 KčRecenze
SILVERCREST SDBK 24093%399 KčRecenze
Philips GC362/8092%1 569 - 2 659 KčRecenze
SILVERCREST SDMF 1300 A186%599 KčRecenze
Tefal FV 984595%2 499 - 4 355 KčRecenze
Braun SI 9188 BK96%2 128 - 2 549 KčRecenze
Russell Hobbs 2063095%1 199 - 2 103 KčRecenze
Silvercrest SDRB 1000 B182%349 KčRecenze

Žehličky prošly během let značným zlepšením. V průběhu let se zvýšily nároky na žehličky z pohledu variabilní teploty a napařovacích funkcí. Mnoho modelů rovněž zažilo zvýšení příkonu, což spolu se zlepšením na poli žehlicích ploch přispělo k zjednodušení procesu žehlení. K vyžehlení textilie nyní potřebujete méně tahů, než kdy dříve. Nejdůležitější funkcí žehličky dle mnoha názorů zůstává napařování. A proto je i většina testů žehliček zaměřena především na žehličky napařovací.

Nejlepší napařovací žehličky

Na následujících řádcích si představíme několik žehliček, které jsou často označovány za nejlepší žehličky, které lze u nás koupit.

Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0

Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0Napařovací žehlička od Tefalu – TurboPro Anti-Calc FV5630EO vyniká především svou jednoduchostí a velkým výkonem. Díky vysokému příkonu – 2600 W je žehlení rychlejší. Žehlička je vybavena patentovaným sběračem vodního kamene, který zachycuje drobné částečky a velmi snadno se čistí.

Technologie Turbo Boost zvládne vyžehlit i ty nejodolnější záhyby na oblečení. Za pomocí páry – 200 g/min už nic nebude problém.

Samozřejmostí je nastavení Eco módu, který sníží spotřebu elektrické energie až o 20%. Funkce Anti Drip zabraňuje odkapávání vody při žehlení a následný vznik skvrn na prádle.
Najít nejnižší cenu

Sencor SSI 8440

Sencor SSI 8440Napařovací žehlička od Sencoru je vybavena samočistící funkcí Self – cleaning, která odstraňuje minerální usazeniny. Systém Anti – Calc zabraňuje usazovaní vodního kamene v otvorech žehlící plochy. Příkon této žehličky je 2200W. Průhledná a přehledná nádržka na vodu s objemem 380 ml je snadno naplnitelná.

U této žehličky je možnost vertikálního napařování. Žehlička je opatřena termostatem, kde si regulujete teplotu. Světelná kontrolka pak signalizuje udržování vámi vybrané teploty.

Bezpochyby oceníte bezpečné automatické vypnutí žehličky při nečinnosti 8 minut. Délka přívodního kabele je 165 cm dlouhá a jeho koncovka je otočná o 360 stupňů, tudíž nehrozí už žádné zamotávání se a kroucení. Hmotnost žehličky je 1,1 kg.
Najít nejnižší cenu

Tefal Pro Express Ultimate GV9581E0

Tefal Pro Express Ultimate GV9581E0Tefal Pro Express Ultimate GV9581EO bývá označován jako parní generátor. S parním rázem – 600 g/min vyžehlíte ty nejsilnější látky, nebo několik vrstev naskládaných na sobě bez sebemenšího problému. Parní generátor je vybavený ovládacím panelem, který je umístěný přímo na držadle žehličky, dále vyjímatelnou nádobou na vodu o objemu 1,9 l nebo nerezovým háčkem na dveře k zavěšení ramínka pro rychlé vertikální žehlení.

Příkon tohoto generátoru je 2600 W a délka přívodního kabele 1,7 m. Hmotnost parního generátoru je 5,1 kg. Bonusem je bezpečnostní zámek, který zajištuje snadné přenášení.
Najít nejnižší cenu

Braun SI 9188 BK

Braun SI 9188 BKBraun SI 9188 BK je napařovací žehlička s příkonem 2800 W a parním rázem 230 g/min. Jako první u této žehličky musíme vyzdvihnout automatické bezpečnostní vypnutí, a to vždy po 8 minutách ve vertikální poloze a po 30 sekundách v horizontální poloze. Tímto je zaručena jak bezpečnost, tak úspora energie. Žehlící plocha 3 D BackGlide garantuje 360stupňovou skluznost na všech látkách, dokonce i při žehlení dozadu. Žehlička disponuje systémem odvápňování a je rovněž opatřena systémem proti odkapávání. Jako poslední bod, o kterém se musíme zmínit je technologie optimální teploty. Tato technologie má na starosti bezproblémové vyžehlení všech materiálu bez toho, aniž byste museli nastavovat přesnou teplotu.

Najít nejnižší cenu

Philips Azur Performer Plus GC4527/00

Philips Azur Performer Plus GC4527Philips Azur Performer Plus GC4527/00 je žehlička, která je nesmírně lehká. Váží jen 1,75 kg a zaručuje dokonalé žehlení.

Žehlička je vybavena nádobkou, která zadržuje vodní kámen spolu s funkcí Self Clean. Příkon žehličky je 2600 W a objem nádržky 300 ml. Co nás nejvíce zaujalo na této žehličce je funkce automatická pára. Navolíte si jen teplotu pro oblečení, které chcete vyžehlit a žehlička si sama nastaví vhodnou páru. Žehlička pravidelně vypouští 50 g páry za minutu, proto vyžehlí každý záhyb. Pokud by vám to nestačilo, stačí nastavit maximální množství páry a to je 220 g. Délka přívodního kabelu je 2 metry.

Najít nejnižší cenu

Jak vybrat žehličku?

Na následujících řádcích se spolu podíváme, na vlastnosti žehliček, které je důležité zohlednit při výběru. Žádná žehlička, stejně jako ostatní produkty, nebude zřejmě stoprocentně bez chyb. Vyberte si takovou, která má chyb minimum a přitom splňuje vaše požadavky.

Žehlící plocha – Žehlící plocha je nejdůležitější součást žehličky. Pro kvalitní a snadné žehlení je nezbytné, aby žehlička dobře klouzala po žehleném prádle. Dobrou volbou jsou žehličky s keramickou žehlící plochou. Nejdražší modely se pak mohou pyšnit i safírovou plochou. Doporučujeme se vyvarovat klasickým povrchům jako je teflon, hliník, či nerez, protože ty se rychle poškrábou a tím je pak snížená kluzkost povrchu.

Napařovací funkce a parní výkon – Nejlepší žehličky mají schopnost produkovat konsistentní a rovnoměrnou páru. Důležitým faktorem, který je potřeba zohlednit je schopnost žehličky zamezit odkapávání vody při napařování. Jinak by mohlo dojít i k poškození žehleného materiálu. Parní výkon udává množství páry, které je žehlička schopná vytvořit za 1 minutu a udává se v hodnotách gramy/minuta.

Doba nahřívání – Dalším faktorem, který je dobré zohlednit při výběru žehličky, je doba, za jakou se žehlička zahřeje na požadovanou teplotu. Čím kratší, tím samozřejmě lepší – kdo z nás rád zbytečně čeká, než může začít s žehlením?

Odvápňovací funkce – Obzvláště pokud žijete v místech s vápenatou vodou oceníte samodvápňovací žehličku.

Závěr

Pomohl vám náš test žehliček 2017? Pokud ano, nebo pokud máte jakékoliv dotazy, či jiný názor, neváhejte se vyjádřit v komentářích pod článkem.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *