Test žehliček 2018

Mnoho spotřebitelů aktivně zkoumá recenze žehliček i jiných produktů před tím, než koupit je koupí. Cílem je samozřejmě vybrat tu nejlepší žehličku tak, aby za vydané peníze nabídla nejlepší poměr cena- výkon. I když lze napařovací žehličky zakoupit i za velmi málo peněz, ty lepší a zároveň dražší většinou nabídnou takové funkce, které žehlení značně usnadní. Aby byl výběr žehliček snadnější i pro nezasvěcené uživatele, různé magazíny jako např. dTest a organizace provádějí podrobné testy žehliček pro rok 2018. Na základě těchto testů je pak poměrně snadné vybrat tu nejlepší žehličku.

V našem článku jsme pro vás shrnuli výsledky těchto testů a zároveň vzali v potaz i recenze žehliček dle zákazníků na webech srovnávacích ceny a v samotných eshopech. Výběr nejlepších žehliček dle našeho výzkumu naleznete níže v článku. Zároveň jsme pro vás připravili i přehled nejprodávanějších žehliček za rok 2018 na českém trhu. Ten naleznete v přehledné tabulce níže.

Nejprodávanější žehličky

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Philips Azur Performer Plus GC4527/0094%1 464 - 2 103 KčRecenze
Tefal Easygliss Anti-drip 22 FV3922E089%707 - 1 399 KčRecenze
Braun TS 785 STP89%1 880 - 2 994 KčRecenze
Gallet FAR 37295%422 - 599 KčRecenze
Tefal FV 5335 Aquaspeed87%899 - 1 499 KčRecenze
Philips Azur Performer Plus GC4526/2094%1 387 - 2 943 KčRecenze
Sencor SSI 8440GR87%379 - 699 KčRecenze
Philips Azur Pro GC4887/0084%1 999 - 2 624 KčRecenze
Tefal GV709693%3 784 - 5 203 KčRecenze
Philips PerfectCare Elite GC9630/2095%6 551 - 8 299 KčRecenze

Pokud jde o péči o žehlenou tkaninu, žehličky prošly během let značným zlepšením. V průběhu let se zvýšily nároky na žehličky z pohledu variabilní teploty a napařovacích funkcí. Mnoho modelů rovněž zažilo zvýšení příkonu, což spolu se zlepšením na poli žehlicích ploch přispělo k zjednodušení procesu žehlení. K vyžehlení textilie nyní potřebujete méně tahů, než kdy dříve. Nejdůležitější funkcí žehličky dle mnoha názorů zůstává napařování. A proto je i většina testů žehliček zaměřena především na žehličky napařovací.

Nejlepší napařovací žehličky

Na následujících řádcích si představíme několik žehliček, které jsou často označovány za nejlepší žehličky, které lze u nás koupit.

Tefal GV7096

Tefal GV7096 - vítěz testuTato žehlička je vítěz testu časopisu dTest. Nejedná se o klasickou napařovací žehličku, nýbrž o napařovací stanici 1600 ml vodní nádrží a parním výkonem 120 g/min. Příkon žehličky je 2182 W, s nímž je žehlička připravena k použití během 2 minut. Žehlící plocha je z materiálu Ultragliss Diffusion, jenž zajišťuje dokonalou kluznost.

Žehlička disponuje samočistícím i odvápňovácím systémem. Vyráběna je v několika příjemných barevných variacích.

Zákazníci si pochvalují zejména rychlost nahřívání, parní generátor a rychlost s jakou je celé žehlení hotovo.
Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

Sencor SSI 8440

Sencor SSI 8440Napařovací žehlička od Sencoru je vybavena samočistící funkcí Self – cleaning, která odstraňuje minerální usazeniny. Systém Anti – Calc zabraňuje usazovaní vodního kamene v otvorech žehlící plochy. Příkon této žehličky je 2200W. Průhledná a přehledná nádržka na vodu s objemem 380 ml je snadno naplnitelná.

U této žehličky je možnost vertikálního napařování. Žehlička je opatřena termostatem, kde si regulujete teplotu. Světelná kontrolka pak signalizuje udržování vámi vybrané teploty.

Bezpochyby oceníte bezpečné automatické vypnutí žehličky při nečinnosti 8 minut. Délka přívodního kabele je 165 cm dlouhá a jeho koncovka je otočná o 360 stupňů, tudíž nehrozí už žádné zamotávání se a kroucení. Hmotnost žehličky je 1,1 kg.
Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

Tefal FV 3922

Tefal FV 3922Tefal FV 3922 je výkonná 2300W napařovací žehlička, která se stala produktem roku 2016. Žehlící plocha zaručuje snadné a rychlé žehlení. Žehlička je lehká a díky velkému otvoru na vodu snadno naplnitelná.

Zaručeně využijete funkci Anti Drip, která brání odkapávání vody na prádlo. Svislá pára vám zaručí dokonalé svislé napařování, které je vhodné zejména na jemné látky. Odolnost proti poškrábání zajistí žehlící ploše vysokou trvanlivost. Díky přesné špičce bude žehlení mnohem snadnější.

Žehlička je opatřena tlačítkem k rychlejšímu výstupu páry a to až 120 g za minutu. Hmotnost žehličky je 2 kg a délka přívodního kabelu 1,8 m.
Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

Braun TS 785 STP

Žehlička Braun TS 785Napařovací žehlička známého německého výrobce Braun se může chlubit nejmodernějšími technologiemi a funkcemi. Patentovaná žehlící plocha je vyrobena z nesmírně tvrdého a odolného materiálu – safíru. Konstantní páru dokáže tento model produkovat v množství až 50 g/min a maximální parní ráz je 170 g/min. Žehlička disponuje také systémem pro odvápňování vody, anti-drip funkcí a samočištěním.

Pokud často žehlíte oblečení z choulostivých materiálů, jistě oceníte textilní protektor, který se jednoduše nacvakne na žehlící plochu. Díky tomu odpadá nutnost žehlit přes hadřík.
Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

Philips Azur Performer Plus GC4527/00

Philips Azur Performer Plus GC4527Philips Azur Performer Plus GC4527/00 je žehlička, která je nesmírně lehká. Váží jen 1,75 kg a zaručuje dokonalé žehlení.

Žehlička je vybavena nádobkou, která zadržuje vodní kámen spolu s funkcí Self Clean. Příkon žehličky je 2600 W a objem nádržky 300 ml. Co nás nejvíce zaujalo na této žehličce je funkce automatická pára. Navolíte si jen teplotu pro oblečení, které chcete vyžehlit a žehlička si sama nastaví vhodnou páru. Žehlička pravidelně vypouští 50 g páry za minutu, proto vyžehlí každý záhyb. Pokud by vám to nestačilo, stačí nastavit maximální množství páry a to je 220 g. Délka přívodního kabelu je 2 metry.

Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

Jak vybrat žehličku?

Na následujících řádcích se spolu podíváme, na vlastnosti žehliček, které je důležité zohlednit při výběru. Žádná žehlička, stejně jako ostatní produkty, nebude zřejmě stoprocentně bez chyb. Vyberte si takovou, která má chyb minimum a přitom splňuje vaše požadavky.

Žehlící plocha – Žehlící plocha je nejdůležitější součást žehličky. Pro kvalitní a snadné žehlení je nezbytné, aby žehlička dobře klouzala po žehleném prádle. Dobrou volbou jsou žehličky s keramickou žehlící plochou. Nejdražší modely se pak mohou pyšnit i safírovou plochou. Doporučujeme se vyvarovat klasickým povrchům jako je teflon, hliník, či nerez, protože ty se rychle poškrábou a tím je pak snížená kluzkost povrchu.

Napařovací funkce a parní výkon – Nejlepší žehličky mají schopnost produkovat konsistentní a rovnoměrnou páru. Důležitým faktorem, který je potřeba zohlednit je schopnost žehličky zamezit odkapávání vody při napařování. Jinak by mohlo dojít i k poškození žehleného materiálu. Parní výkon udává množství páry, které je žehlička schopná vytvořit za 1 minutu a udává se v hodnotách gramy/minuta.

Doba nahřívání – Dalším faktorem, který je dobré zohlednit při výběru žehličky, je doba, za jakou se žehlička zahřeje na požadovanou teplotu. Čím kratší, tím samozřejmě lepší – kdo z nás rád zbytečně čeká, než může začít s žehlením?

Odvápňovací funkce – Obzvláště pokud žijete v místech s vápenatou vodou oceníte samodvápňovací žehličku.

Závěr

Pomohl vám náš test žehliček 2017? Pokud ano, nebo pokud máte jakékoliv dotazy, či jiný názor, neváhejte se vyjádřit v komentářích pod článkem.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *