Domů » Malé spotřebiče » Vybíráme nejlepší smoothie mixéry pro rok 2023

Vybíráme nejlepší smoothie mixéry pro rok 2023

Smoothie nápoje představují nový trend a zároveň rychlou alternativu zdravých snídaní, svačin anebo prostě chutného a zdravého osvěžení. Zasytí, osvěží a jsou skvělým zdrojem vitamínů a energie. Za poslední roky popularita smoothie mixérů značně vzrostla. Ve smoothie mixérech si můžete během pár sekund umixovat lahodné ovocné nebo zeleninové nápoje, základy na polévky nebo také ledové tříště. Na rozdíl od odšťavňovačů vás smoothie mixéry nepřipraví o značnou část vlákniny přítomné v mixovaném ovoci a zelenině.

Samozřejmě k mixování ovoce či zeleniny můžete použít jakýkoliv obyčejný mixér nebo kuchyňský robot, výhoda smoothie mixérů ale spočívá v tom, že jsou dokonale uzpůsobeny pro přípravu nápojů. Jsou malé, snadno čistitelné a nádoba, ve které se suroviny mixují, je ve většině případech zároveň nádobou k pití. Nic nemusíte složitě přenášet, skládat, přelévat, čistit apod. V případě nouze lze připravit smoothie i s pomocí tyčového mixéru.

Pojďte se podívat na naše tipy a rady při výběru nejlepšího smoothie mixéru.

Nejprodávanější smoothie mixéry 2023

V tabulce naleznete nejprodávanější smoothie mixéry dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Silvercrest SSME 250 A4 černá98599 KčRecenze
Silvercrest SSME 250 A4 mintová92599 KčRecenze
Silvercrest SSMC 600 B1 antracitová84899 KčRecenze
Nutribullet NB907CP1001 790 – 2 185 KčRecenze
Sencor SHB 4378 WH100719 – 1 199 KčRecenze
Sencor SBL 7070GG89799 – 1 108 KčRecenze
Tefal BL 811 D38951 998 – 3 704 KčRecenze
Tefal BL83SD30924 784 – 4 999 KčRecenze
Braun MQ 7045X MultiQuick 7982 290 – 3 197 KčRecenze
Sencor SHB 5501CH871 989 – 2 801 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší smoothie mixér?

Výběr tohoto typu mixéru se může jevit jako hračka, ale určitě by se neměl podceňovat. Může se pak lehce stát, že nebude schopen rozmixovat žádnou tvrdší zeleninu ani ovoce. Proto doporučujeme soustředit se zejména na následující prvky:

Příkon – Zásadní prvek při výběru mixéru. Příkon se udává ve Wattech a ovlivňuje výkon. Čím větší příkon, tím více spotřebované energie, ale zároveň vyšší výkonnost mixéru. Pokud nehodláte mixovat dnem i nocí, pak spotřeba energie není tak důležitá. Navíc nízký příkon může mít za následek, že mixér nebude schopen rozmixovat kořenovou zeleninu, tvrdší ovoce anebo nebude ani schopen udělat nápoj dostatečně hladký.

Standartní mixéry mají průměrně příkon okolo 300 W, jsou vhodné pro nenáročné uživatele a dá se říci, že zvládnou připravit téměř vše. Mnoho prodejců tvrdí, že i mixování zmražených potravin a sekání ledu. Na to si ovšem dejte pozor, je zde velká pravděpodobnost, že odrovnáte motor. Na led a zmrzlé potraviny si určitě pořiďte stroj s větším výkonem a to nejlépe okolo 1000 W. Tam rozhodně přehřátí a zničení motoru nehrozí.

Speciální pozor si dávejte na produkty, které mají příkon okolo pouhých 100 W, tyto výrobky nejsou na mixování příliš vhodné.

Nádoba – Objem nádoby určuje, kolik nápoje si na jedenkrát připravíte. Záleží čistě na osobní preferenci, jaký objem vyberete. Doporučujeme ovšem minimálně 0,5 litru. Některé mixéry mají součástí balení více lahví o různých (či stejných) objemech, což je velmi praktické.

Funkce – I smoothie mixér může mít různé funkce, například:

 • Drcení ledu – Jak už bylo zmíněno výše, mixéry s vyšším příkonem disponují funkcí drcení ledu. Jsou tudíž schopny rozmixovat led, oříšky, zmrzlé ovoce i jakoukoliv kořenovou zeleninu.
 • Rychlostní stupně – Většina mixérů disponuje pouze jednou, maximálně dvěma rychlostními stupni. Ovšem dražší přístroje jich mohou mít až 5.
 • Bezpečnostní pojistka – Mixér se nezapne, dokud není nádoba správně umístěna na podstavci. Nehrozí tudíž ani úraz ani nechtěná havárie ve formě ovoce po celé kuchyni.
 • Displej
 • Pulsní spínač – Krátkodobé zapnutí na nejvyšší výkon.
 • Mixování a příprava polévek, kaší, výživ či tekutého těsta – Těmito funkcemi disponují především dražší přístroje.

Materiál – Levnější přístroje bývají často vyrobeny z plastu, tedy jejich základna. Plast je náchylnější ke zničení, pokud kupujete mixér pouze k občasnému používání, pak je to v pořádku, ale pokud budete mixovat denně, doporučujeme pořídit takový, co má základnu kovovou.

Láhve jsou povětšinou vyrobeny také z plastu, což je praktické pro nošení, ale občas je plast z láhve cítit a naopak, pachy ingrediencí na něm mohou ulpět. Kdo plast nerad, toho potěšíme, najdou se i láhve skleněné.

Nezapomeňte zkontrolovat ani materiál nožů, ty by měly být z nerezové oceli nebo titanu.

Hmotnost – Pokud nebudete mít mixér vyloženě postaven na jednom místě a budete jej přenášet, vytahovat a schovávat, pak se podívejte i na jeho hmotnost, aby nebyl příliš těžký.

Cena – Cena se odvíjí jednak od značky mixéru, ale také od vlastností a funkcí. Mixér z kvalitního materiálu s mnoha funkcemi a velkým výkonem bude stát samozřejmě více než ten obyčejný. Ceny smoothie mixérů se pohybují od 350 až k 10 000 korun.

Nejlepších 5 smoothie mixérů za rozumnou cenu

Delimano NutriBullet 600

Delimano NutriBullet 600Delimano NutriBullet 600 je v době psaní tohoto článku jedním z nejoblíbenějších smoothie mixerů na srovnávači Heureka.cz. Jedná se o výkonný mixér s příkonem 600W, jenž je vybaven nožem se 6 čepelemi. Mixér si poradí i se zmrazeným ovocem a ledem a je tak ideální pro přípravu ledových smoothie, které vás osvěží v horkém letním počasí. Konstrukce čepelí zajistí velmi jemné namixování, při kterém dochází i k nadrcení většiny semínek z mixovaného ovoce a zeleniny.

Nádoba na mixování má objem 700ml a je možné ji po přípravě smoothie použít i přímo jako nádobu, ze které smoothie vypijete. Jednotka se sekacím nožem je odnímatelná a stejně jako nádobu ji můžete mýt v myčce.

Pro

 • Jemné namixování
 • Možnost mixovat led a mražené ovoce a zeleninu
 • Nádoba i nožová jednotka je omyvatelná v myčce

Proti

 • Nevhodný na mixování suchých surovin (ořechy, káva, atd.)

Najít nejnižší cenu

Sencor SBL 2210WH

Sencor SBL 2210WHSencor SBL 2210WH je jednoduchý smoothie mixér s poměrně příjemnou cenovkou. Jedná se o mixér s příkonem 500w, který je vybaven dvěma nádobami o objemu 0,6 litrů a 0,3 litrů. Nádoby jsou vyrobeny z tritanu, což je recyklovatelný druh plastu pocházející z rostlinných zdrojů a neobsahující škodlivou látku Bisfenol A, je tedy „BPA Free“. K láhvím je dodáváno také víčko s otvorem na pití. Smoothie si tak můžete vzít kdekoli sebou, aniž by bylo potřeba obsah přelívat do jiné láhve.

O „destrukci“ ovoce a zeleniny se starají ocelové nože potažené vrstvou z titanu. Nože jsou vyjímatelné a snadno se tak čistí.

O stabilitu na pracovní ploše se starají protiskluzové přísavky.

Pro

 • Nízká cena
 • 2 láhve v balení
 • Solidní výkon

Proti

 • Hlučnost

Najít nejnižší cenu

Sencor SNB 4301RD

Sencor SNB 4301RDSencor SNB 4301RD získal v roce 2017 ocenění produkt roku. Mixér je vybaven 6 nerezovými noži, které jsou navíc potaženy titanovou vrstvou. Tím se zachovávají vitamíny a enzymy v ovoci a zelenině a zamezuje se oxidaci. Mixér je dále vybaven dvěma skleněnými nádobami o objemu 0,8 litrů a větší litrovou mixovací nádobou. Samozřejmostí jsou těsnící víčka těchto nádob, tudíž si můžete vzít svůj oblíbený drink s sebou na cesty. Přístroj se prodává ve výrazné červené barvě. Jeho příkon je 1000 W a udělá až 20 000 otáček za minutu. Délka přívodního kabelu je pak 1,2 metrů.

Pro

 • Vysoký výkon
 • Větrání motoru
 • Rychlost

Proti

 • Absence ovládání

Najít nejnižší cenu

G21 Perfect smoothie Vitality

G21 Perfect smoothie VitalityG21 Perfect smoothie Vitality je výkonný smoothie mixér, jehož příkon je 1680 W. Mixér je „vyzbrojen“ 4 hladkými noži a dvěma zoubkovanými noži, které rozdrtí každý kus zeleniny. Součásti každého smoothie mixéru je nádoba. Stěny této nádoby jsou vyrobeny z tritanu, což je vysoce odolný materiál. Objem nádoby je 2,5 litrů. Mixér disponuje třemi rychlostními stupni a dokáže udělat až 32 000 otáček za minutu. Samozřejmostí je bezpečná a stabilní konstrukce přístroje. Velkou výhodou je snadné čištění mixéru. Po použití stačí skleněnou nádobu vypláchnout vodou, znovu dolít vodu, nasadit na mixér a stisknout tlačítko Pulse a opět vypláchnout.

Pro

 • Velká nádoba
 • Snadné čištění
 • Vysoké otáčky

Proti

 • Hlučný

Najít nejnižší cenu

Electrolux ESB 2500

Electrolux ESB 2500Jako poslední smoothie mixér jsme vybrali model v nižší třídě Electrolux ESB 2500. Jedná se o menší mixér, který je vybavený 2 plastovými láhvemi o objemu 0,6 litrů, které jsou doplněny víčkem. Odpůrci plastů nemusí mít obavy, láhve neobsahují žádný bisfenol. Příkon tohoto mixéru je 300 W a pracuje na základě pulsní funkce. Pokud zmáčknete tlačítko, mixér se zapne, pokud tlačítko uvolníte, mixér přestane pracovat. Pro jeho pevnou stabilitu je smoothie mixér vybavený přísavnými držáky na spodní přístroje.

Pro

 • Dvě láhve
 • Rychlost mixování
 • Relativně tichý

Proti

 • Plastové nádoby

Najít nejnižší cenu