Vybíráme nejlepší smoothie mixéry pro jaro/léto 2019

Smoothie nápoje představují nový trend a zároveň rychlou alternativu zdravých snídaní, svačin anebo prostě chutného a zdravého osvěžení. Zasytí, osvěží a jsou skvělým zdrojem vitamínů a energie. Za poslední roky popularita smoothie mixérů značně vzrostla. Ve smoothie mixérech si můžete během pár sekund umixovat lahodné ovocné nebo zeleninové nápoje, základy na polévky nebo také ledové tříště.

Samozřejmě k mixování ovoce či zeleniny můžete použít jakýkoliv obyčejný mixér nebo kuchyňský robot, výhoda smoothie mixérů ale spočívá v tom, že jsou dokonale uzpůsobeny pro přípravu nápojů. Jsou malé, snadno čistitelné a nádoba, ve které se suroviny mixují, je ve většině případech zároveň nádobou k pití. Nic nemusíte složitě přenášet, skládat, přelévat, čistit apod.

Pojďte se podívat na naše tipy a rady při výběru nejlepšího smoothie mixéru a také na recenze 5 nejlepších smoothie mixérů dle zkušeností spotřebitelů.

Nejprodávanější smoothie mixéry 2019

V tabulce naleznete nejprodávanější smoothie mixéry dle Heureka.cz k březnu 2019.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Delimano NutriBullet 60093%1 499 - 3 299 KčRecenze
Concept SM 337095%499 - 1 219 KčRecenze
Sencor SNB 4300WH95%999 - 2 056 KčRecenze
Tefal BL 811 D3895%2 199 - 2 199 KčRecenze
Sencor SBL 2204RD91%349 - 618 KčRecenze
Tefal Ultrablend Cook BL962B3894%4 880 - 7 199 KčRecenze
Sencor SHB 5501CH86%1 799 - 1 999 KčRecenze
Braun MQ 3038 Spice100%1 375 - 2 090 KčRecenze
G21 Perfect smoothie94%4 399 - 9 001 KčRecenze
Braun JB 516092%1 944 - 22 199 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší smoothie mixér?

Výběr tohoto typu mixéru se může jevit jako hračka, ale určitě by se neměl podceňovat. Může se pak lehce stát, že nebude schopen rozmixovat žádnou tvrdší zeleninu ani ovoce, že se po chvíli rozbije a tak dále. Proto doporučujeme soustředit se zejména na následující prvky:

Příkon – Zásadní prvek při výběru mixéru. Příkon se udává ve Wattech a ovlivňuje výkon. Čím větší příkon, tím více spotřebované energie, ale zároveň vyšší výkonnost mixéru. Pokud nehodláte mixovat dnem i nocí, pak spotřeba energie není tak důležitá. Navíc nízký příkon může mít za následek, že mixér nebude schopen rozmixovat kořenovou zeleninu, tvrdší ovoce anebo nebude ani schopen udělat nápoj dostatečně hladký.

Standartní mixéry mají průměrně příkon okolo 300 W, jsou vhodné pro nenáročné uživatele a dá se říci, že zvládnou připravit téměř vše. Mnoho prodejců tvrdí, že i mixování zmražených potravin a sekání ledu. Na to si ovšem dejte pozor, je zde velká pravděpodobnost, že odrovnáte motor. Na led a zmrzlé potraviny si určitě pořiďte stroj s větším výkonem a to nejlépe okolo 1000 W. Tam rozhodně přehřátí a zničení motoru nehrozí.

Speciální pozor si dávejte na produkty, které mají příkon okolo pouhých 100 W, tyto výrobky jsou naprosto nevhodné. Jejich motor je příliš slabý a zkolabuje téměř okamžitě.

Nádoba – Objem nádoby určuje, kolik nápoje si na jedenkrát připravíte. Záleží čistě na osobní preferenci, jaký objem vyberete. Doporučujeme ovšem minimálně 0,5 litru. Některé mixéry mají součástí balení více lahví o různých (či stejných) objemech, což je velmi praktické.

Funkce – I smoothie mixér může mít různé funkce, například:

 • Drcení ledu – Jak už bylo zmíněno výše, mixéry s vyšším příkonem disponují funkcí drcení ledu. Jsou tudíž schopny rozmixovat led, oříšky, zmrzlé ovoce i jakoukoliv kořenovou zeleninu.
 • Rychlostní stupně – Většina mixérů disponuje pouze jednou, maximálně dvěma rychlostními stupni. Ovšem dražší přístroje jich mohou mít až 5.
 • Bezpečnostní pojistka – Mixér se nezapne, dokud není nádoba správně umístěna na podstavci. Nehrozí tudíž ani úraz ani nechtěná havárie ve formě ovoce po celé kuchyni.
 • Displej
 • Pulsní spínač – Krátkodobé zapnutí na nejvyšší výkon.
 • Mixování a příprava polévek, kaší, výživ či tekutého těsta – Těmito funkcemi disponují především dražší přístroje.

Materiál – Levnější přístroje bývají často vyrobeny z plastu, tedy jejich základna. Plast je náchylnější ke zničení, pokud kupujete mixér pouze k občasnému používání, pak je to v pořádku, ale pokud budete mixovat denně, doporučujeme pořídit takový, co má základnu kovovou.

Láhve jsou povětšinou vyrobeny také z plastu, což je praktické pro nošení, ale občas je plast z láhve cítit a naopak, pachy ingrediencí na něm mohou ulpět. Kdo plast nerad, toho potěšíme, najdou se i láhve skleněné.

Nezapomeňte zkontrolovat ani materiál nožů, ty by měly být z nerezové oceli nebo titanu.

Hmotnost – Pokud nebudete mít mixér vyloženě postaven na jednom místě a budete jej přenášet, vytahovat a schovávat, pak se podívejte i na jeho hmotnost, aby nebyl příliš těžký.

Cena – Cena se odvíjí jednak od značky mixéru, ale také od vlastností a funkcí. Mixér z kvalitního materiálu s mnoha funkcemi a velkým výkonem bude stát samozřejmě více než ten obyčejný. Ceny smoothie mixérů se pohybují od 350 až k 10 000 korun.

Nejlepších 5 smoothie mixérů za rozumnou cenu

Sencor SBL 2201GR

Sencor SBL 2201GRPrvní smothie mixér jsme vybrali model SBL 2201GR od Sencoru v moderní zelené barvě. Lahodné smothie můžete mixovat v láhvi o objemu 0,6 litru nebo menší láhvi, která má objem 0,3 litrů, tudíž je vhodná na jednu porci. Jelikož jsou láhve doplněny praktickým víčkem, tak se hodí na cestování a pohodlně se vejdou do držáků láhví v automobilech. Příkon mixéru je 300 W a hlučnost se uvádí v 85 dB. Tato šikovná věcička je vybavena 4 snímatelnými noži z nerezové oceli, které jsou navíc potaženy vrstvou titanu.

Pro

 • Snadná manipulace
 • Snadno čistitelný
 • Pěkný design

Proti

 • Nižší výkonnost

Najít nejnižší cenu

Braun JB 5160

Braun JB 5160Braun JB 5160 je výkonný stolní mixér s příkonem 1000 W. Mixér je vybaven velkou skleněnou thermo resist mixovací nádobou o objemu 1,6 litrů, která je odolná proti teplotním šokům. Můžete v ní mixovat jak horké potraviny, tak studené. Mixér hravě zvládne přípravu smoothie, mixování polévek, tak i drcení ledu. Velkou výhodou je 11 rychlostí a pulsní funkce. Samozřejmostí je bezpečnost přístroje, proto výrobci pamatovali také na protiskluzovou základnu. Bonusem je praktická mini odměrka, kterou naleznete v každém balení.

Pro

 • Stabilní
 • 11 rychlostí
 • Skleněná nádoba

Proti

 • Hlučnější

Najít nejnižší cenu

Sencor SNB 4301RD

Sencor SNB 4301RDSencor SNB 4301RD získal v roce 2017 ocenění produkt roku. Mixér je vybaven 6 nerezovými noži, které jsou navíc potaženy titanovou vrstvou. Tím se zachovávají vitamíny a enzymy v ovoci a zelenině a zamezuje se oxidaci. Mixér je dále vybaven dvěma skleněnými nádobami o objemu 0,8 litrů a větší litrovou mixovací nádobou. Samozřejmostí jsou těsnící víčka těchto nádob, tudíž si můžete vzít svůj oblíbený drink s sebou na cesty. Přístroj se prodává ve výrazné červené barvě. Jeho příkon je 1000 W a udělá až 20 000 otáček za minutu. Délka přívodního kabelu je pak 1,2 metrů.

Pro

 • Vysoký výkon
 • Větrání motoru
 • Rychlost

Proti

 • Absence ovládání

Najít nejnižší cenu

G21 Perfect smoothie Vitality

G21 Perfect smoothie VitalityG21 Perfect smoothie Vitality je výkonný smoothie mixér, jehož příkon je 1680 W. Mixér je „vyzbrojen“ 4 hladkými noži a dvěma zoubkovanými noži, které rozdrtí každý kus zeleniny. Součásti každého smoothie mixéru je nádoba. Stěny této nádoby jsou vyrobeny z tritanu, což je vysoce odolný materiál, jehož odolnost je -40 až 120 stupňů. Objem nádoby je 2,5 litrů. Mixér disponuje třemi rychlostními stupni a dokáže udělat až 32 000 otáček za minutu. Samozřejmostí je bezpečná a stabilní konstrukce přístroje. Velkou výhodou je snadné čištění mixéru. Po použití stačí skleněnou nádobu vypláchnout vodou, znovu dolít vodu, nasadit na mixér a stisknout tlačítko Pulse a opět vypláchnout.

Pro

 • Velká nádoba
 • Snadné čištění
 • Vysoké otáčky

Proti

 • Hlučný

Najít nejnižší cenu

Electrolux ESB 2500

Electrolux ESB 2500Poslední smoothie mixér jsme vybrali model v nižší třídě Electrolux ESB 2500. Jedná se o menší mixér, který je vybavený 2 plastovými láhvemi o objemu 0,6 litrů, které jsou doplněny víčkem. Odpůrci plastů nemusí mít obavy, láhve neobsahují žádný bisfenol. Příkon tohoto mixéru je 300 W a pracuje na základě pulsní funkce. Pokud zmáčknete tlačítko, mixér se zapne, pokud tlačítko uvolníte, mixér přestane pracovat. Pro jeho pevnou stabilitu je smoothie mixér vybavený přísavnými držáky na spodní přístroje.

Pro

 • Dvě láhve
 • Rychlost mixování
 • Relativně tichý

Proti

 • Plastové nádoby

Najít nejnižší cenu

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *