Domů » Velké spotřebiče » Vyberte si nejlepší pračku se sušičkou! – Aktualizace – 2024

Vyberte si nejlepší pračku se sušičkou! – Aktualizace – 2024

Zvažujete koupi nové pračky? A přemýšleli jste i nad sušičkou? Ne? Sušičky na prádlo jsou velmi užiteční pomocníci a mají nespočet kladů. Jsou řešením problému s nedostatkem místa na sušení prádla, špatným počasím pro sušení a podobně. Navíc šetří i čas, prádlo je usušené během chvilky, už nebudete muset čekat několik hodin, než vám uschne vaše oblíbené oblečení.

Sušička na prádlo na druhou stranu znamená další stejně velký domácí spotřebič jako je pračka navíc.  Ovšem každý z nás nemusí mít na další takto velký spotřebič místo nebo peníze. V tomto případě pro vás máme ideální řešení, pořiďte si kombo, dva v jednom – pračku se sušičkou. Můžete prát a sušit v jednom spotřebiči.

Pokud jste zmatení z výběru, jaká je ta nejlepší pračka se sušičkou pro vás, čtěte dál, poradíme vám, jak na to. Dále také najdete jako vždy pár tipů na ty nejlepší pračky se sušičkou podle testu uživatelů.

Nejprodávanější pračky se sušičkou 2024

V tabulce naleznete nejoblíbenější pračky se sušičkou dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
LG F2DV5S8S19612 592 – 18 762 KčRecenze
BEKO HTV8716X110010 369 – 12 711 KčRecenze
Beko HTE 7616 X0929 600 – 12 993 KčRecenze
Haier HWD80-B14979-S8715 990 – 18 990 KčRecenze
LG F2DV9S8H210019 990 – 19 991 KčRecenze
LG F2DV5S7S08912 739 – 16 102 KčRecenze
Hoover HDP 5107AMBC/1-S10012 790 – 13 093 KčRecenze
Haier HWD80B14959S8U1S8915 549 – 22 502 KčRecenze
Candy CSWS485TWMCE/1-S888 990 – 14 990 KčRecenze
Hoover HD 495AMBB/1-S9110 590 – 14 799 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší pračku se sušičkou?

Výběr pračky se sušičkou může jevit trochu jako oříšek, jednak je to investice do budoucna, protože si určitě nebudete chtít pořizovat novou za pár měsíců, kvůli chybného výběru a dále proto, že je třeba se soustředit na více faktorů. Ale od toho jsme zde my, podívejte se s námi na nejdůležitější faktory pro výběr pračky se sušičkou:

Způsob plnění – Existují dva typy plnění praček se sušičkou – s horním anebo předním plněním.

Praček se sušičkou s předním plněním se vyrábí podstatně více různých modelů. Jejich výhoda spočívá v tom, že mají více funkcí, dají se vestavět do kuchyňské linky a obvykle se do nich vejde i více prádla.

Pračky se sušičkou s horním plněním se plní pohodlněji – shora. Díky tomu se bohužel nedají vestavět. Rozměrově jsou ale menší než ty s předním plněním a tudíž vás okradou o daleko méně prostoru.

Energetická třída – Energetická třída udává energetickou náročnost praček a tedy spotřebu energie na 1 kg vypraného prádla. Na štítku tento údaj naleznete vyjádřen pomocí písmene A – G. U praček se sušičkou je nejnižší energetická třída C, pračky se sušičkou s vyšší spotřebou už se snad nevyrábějí. Kromě skupiny A můžete nalézt také skupiny A+, ++ a A+++, takto označené produkty jsou energeticky nejúspornější. Pro představu – třída A označuje spotřebu nižší než 0,19 kWh.

Maximální náplň – Maximální náplň pračky je velmi důležitý faktor, na který je třeba se zaměřit. Tento faktor nám udává maximální množství prádla, které můžete v pračce prát a i sušit. V informacích na štítku pračky by měly být k nalezení údaje oba, protože pračka se sušičkou není schopna vysušit najednou tolik prádla, co vypere. S tím byste před samotnou koupí měli určitě počítat, abyste nebyli zaskočeni. Plný buben by se sušil jen těžko. Zpravidla kombinovaná pračka zvládne vysušit okolo 2 kilogramů prádla méně než vyprat.

Na trhu najdete pračky se sušičkou s maximální náplní od 5 až do 13 kilogramů. Jakou velikost si vyberete, závisí na vás. Potřeba se dá odvodit třeba i od počtu členů v rodině, a jestli máte malé děti. Větší objem také ovšem znamená vyšší cenu. Pro čtyřčlennou rodinu doporučujeme pračku se sušičkou s náplní 8 a více kilogramů.

Spotřeba vody – Spotřeba vody udává množství vody v litrech spotřebované při jednom cyklu praní a sušení. Voda se může spotřebovávat u některých praček se sušičkou i při sušení. Spotřeba vody se pohybuje v rozmezí 30 – 130 litrů na jeden cyklus.

Způsob umístění – Existují dva způsoby umístění praček se sušičkou, těmi jsou pračky se sušičkou vestavné a volně stojící. Vestavné jsou uzpůsobené pro zabudování do kuchyňské linky, jsou vhodné pro ty, kteří mají málo prostoru k umístění pračky.

Odstřeďování – Odstřeďování neboli ždímaní, další důležitý faktor. Velká většina praček se sušičkou má počet otáček nastavitelný, což je dobře. Pro pračku se sušičkou je ideální, když má co největší počet otáček (minimálně však alespoň 1200). Odstředí se tak při ždímání co nejvíce vody a samotné sušení pak nespotřebuje tolik energie. Na druhou stranu, prádlo se při větších otáčkách více mačká, tudíž počítejte, že bude třeba i nezbytné žehlení.

Vlastnosti a funkce – Pračky se sušičkou mohou mít úplně stejné funkce a vlastnosti jako obyčejná pračka a k tomu ještě i pár navíc. Pojďme se na některé z nich podívat:

 • Odložený start – díky této funkce pračku se sušičkou můžete předem nastavit a ona začne s procesem až v předem určený čas.
 • Dětská pojistka
 • Displej – v dnešní době je displej už součástí skoro každé pračky se sušičkou. Pohodlně díky něj na něm navolíte program a vše tak, jak si přejete a také díky něj vidíte, v jaké fázi programu se prádlo nachází.
 • Aqua stop – neboli funkce proti přetečení. Zabraňuje vytopení koupelny při poruše pračky.
 • Časované sušení – můžete nastavit, zda se prádlo bude sušit 30, 60 nebo 120 minut.
 • Sušení na různou teplotu – ovládání teploty, kterou se bude prádlo sušit. Zabezpečuje tak ochranu prádla před poškozením.
 • Praní na dálku + stahování dalších programů – některé pračky se sušičkou jsou vybaveny připojením k wifi, díky toho je můžete ovládat svým chytrým telefonem na dálku nebo do nich stahovat různé další prací programy.
 • Hlasový asistent – umožňuje ovládání pračky hlasem. Nemusíte nic mačkat a složitě nastavovat, pouze řeknete, co má pračka dělat.
 • Žehlící funkce – tato speciální funkce zařídí, že díky použití páry, vytáhnete prádlo „předžehlené“ a už se o něj nemusíte dále starat.

Hlučnost – Jsou dva druhy hluku, které se měří – hluk při praní a hluk při odstřeďování. Pokud nejste nijak citliví na hluk nebo nebydlíte v panelové domě, pak vás tyto údaje nemusí moc zajímat. Průměrné pračky vydávají okolo 55 – 60 dB při praní a 75 dB při odstřeďování. Velmi tiché pračky pak mohou mít okolo 46 – 50 dB při praní a 70 – 72 dB při ždímání.

Cena – Cena se odvíjí od velikosti pračky se sušičkou, jejího typu, značky a hlavně od její úspornosti a funkcí. Počítejte ovšem, že úsporný model průměrné velikosti dáte okolo 10 – 15 000 korun. Samozřejmě jsou i levnější modely, tam si ale opravdu dobře zkontrolujte energetický štítek, pračka se sušičkou může být značně menší nebo neúsporná.

Nejlepších 5 praček se sušičkou za rozumnou cenu

Beko HTE 7736 CSXCW

Beko HTE 7736 CSXCWTato oblíbená automatická pračka se sušičkou pojme na jedno praní až 7kg prádla. Pro sušení je maximální náplň jako obvykle menší a to 4 kg. Dvířka pračky mají průměr 34 cm, což usnadňuje vkládání objemnějšího prádla nebo třeba povlečení.

K dispozici je celkem 10 různých programů, včetně programu pro praní vlny.

Pračka disponuje technologii SteamCure, která pracuje s párou a díky ní není prádlo ve výsledku tak zmačkané.

Aby se pračka držela moderních trendů, je možné ji ovládat pomocí aplikace HomeWhiz přes mobilní telefon.

Se svou spotřebou 4,76 kWh se pračka řadí do energetické třídy A.

Pro

 • Možnost ovládat pomocí telefonu
 • Tiché praní (kromě ždímání)
 • Snadná obsluha

Proti

 • Hlučné ždímání – na praní v noci v paneláku zapomeňte

Najít nejnižší cenu

Electrolux PerfectCare 700 EW7W447W

Electrolux PerfectCare 700Tato pračka od Electroluxu s předním plněním a příkonem 2200 W se řadí do energetické třídy A. Spotřeba vody za jeden prací cyklus činí 92 l a spotřeba elektrické energie 938 kWh. Z funkcí musíme vypíchnout systém DualCare, který dokáže rozpoznat materiál a hmotnost prádla. Pomocí tohoto systému si pak pračka sama nastaví teplotu praní a vybere vhodný program. Program SteamCare vám usnadní žehlení a to za pomocí páry, která prádlo osvěží. Velkým bonusem je program Non-stop 60 minut, který je určený pro rychlé praní a následné vysušení a to vše za pouhou hodinu. Maximální náplň pračky je 7 kg a maximální náplň sušičky jsou 4 kg.

Pro

 • Dostačený výběr programů
 • Tichá pračka
 • Jednoduchost nastavení programu

Proti

 • Absence Wifi připojení

Najít nejnižší cenu

AEG L7WBG47W

AEG L7WBG47WCo se týče praní a sušení, patří výrobky firmy AEG mezi špičku. Skvělou kvalitu nabízí také jejich pračka se sušičkou s označením L7WBG47W.

Jedná se o pračku, která pojme 7 kg prádla při praní a 4 kg prádla při sušení. Díky funkci ProSense je pračka schopna sama detekovat míru naplnění prádlem a přizpůsobit k němu svůj provoz. Pokud tedy bude v bubnu méně prádla, automaticky se tak zkrátí prací, resp. sušící program.

Druhou ze zajímavých chytrých funkcí je DualSense. Díky této technologii se prací a sušící cykly přizpůsobují druhu prané tkaniny.

Pračka je zařazena do energetické třídy A.

Pro

 • Kvalitní zpracování
 • Tichý provoz
 • Doživotní záruka na motor

Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

Candy CSWS40 364D/2-S

Candy CSWS40 364D 2-SCandy CSWS40 364D/2-S je pračka se sušičkou, tzv. 2v1, která spadá do energetické třídy B. Taková kombinace je vhodná do malých bytů, kde není prostor na samotnou sušičku a pračku. Vybrat si můžete ze 16 nabízených programů. Co nás zaujalo, tak je praktické přidání nebo odebrání prádla z/do pračky během praní. Jen je potřeba zkontrolovat hladinu vody – musí být pod dvířky. Na přehledném displeji si zvolíte libovolný program, nastavíte teplotu, otáčky a pračka si sama podle váhy prádla upraví prací cyklus. Při sušení máte na výběr ze tří sušících programů – extra suché, k žehlení nebo na ramínko. Maximální náplň sušičky je 4 kg a maximální náplň pračky 6 kg.

Pro

 • Dostatečný výběr programů
 • Jedná se o variantu SLIM – úspora místa
 • Tíchý chod

Pro

 • Ne-moc srozumitelný návod

Najít nejnižší cenu

Philco PLWD 16170 Crown

Philco PLWD 16170 CrownPoslední kombinovanou pračku se sušičkou jsme vybrali značku Philco PLWD 16170, která spadá do energetické třídy A se spotřebou energie 1360 kWh za jeden rok. Pračka je vybavena tichým a výkonným inventorovým motorem BLDC, dále 15 programy, dětským zámkem a funkcí odložený start. Vybrat si můžete z 5 teplot. Maximální náplň pračky je 10 kg, maximální náplň sušičky je 7 kg. Hlučnost praní je 56 dB.

Pro

 • Možnosti nastavení
 • Velká pračka na 10 kg prádla
 • 1600 otáček odstředění

Proti

 • Časovač ukazuje odpočet do startu praní, ne celkovou dobu

Najít nejnižší cenu

Závěr

Na závěr bychom rádi podotkli fakt, že sušička není vhodná pro každý kus oblečení. Některé materiály by značně trpěly a oblečení se vám tak může srazit anebo dokonce nenávratně poškodit. Proto si nikdy nezapomeňte zkontrolovat štítky a také pořádně pročíst návod na praní a sušení v dané kombinované pračce se sušičkou.