Domů » Dům a zahrada » Vyberte si tu nejlepší elektrickou motorovou pilu pro rok 2024

Vyberte si tu nejlepší elektrickou motorovou pilu pro rok 2024

Když se vysloví název řetězová pila, drtivá většina lidí si představí klasickou motorovou pilu poháněnou benzínem a neví, že existuje také její elektrická varianta.

Elektrické řetězové pily se v poslední době staly velkým hitem a pomalu nahrazují popularitu benzínových motorových pil. Elektrická řetězová pila sebou totiž přináší mnoho výhod, jako jsou například snížený hluk, což ocení především lidé ve vašem sousedství, nižší vibrace a také nulové emise. Jeden ze dvou největších kladů představuje fakt, že tím, že nepoužívají benzín, odpadají nepříjemnosti spojené s inhalací jedovatých výparů při práci. Druhý pak to, že jsou daleko lehčí než benzínové pily, dá se s nimi tedy snadněji operovat a jsou lépe kontrolovatelné. Manipulaci s nimi zvládnou s přehledem i lidé s problémy se zády a rameny.

Ač se ovšem nejlepší elektrické řetězové pily jeví jako skvělé pro jakékoliv užití, než si nějakou koupíte, uvědomte si, že jsou napájeny ze zásuvky. Nedojdete dál, než dosáhne kabel. Samozřejmě existují už i bateriové varianty, ale opět, baterie se vybíjejí. Elektrickou pilu si tedy určitě nepořizujte na výpravy do lesů. Jsou skvělé především pro zahrady a dvory všech chat a domů. Pojďte se nyní podívat jak si vybrat tu nejlepší elektrickou řetězovou pilu pro vaší zahradu.

Nejprodávanější elektrické řetězové pily 2024

V tabulce naleznete nejoblíbenější elektrické řetězové pily dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Parkside PKS 2200 A1931 799 KčRecenze
Narex EPR 400-24822 849 – 3 890 KčRecenze
Fieldmann FZP 6005 E841 522 – 2 490 KčRecenze
Fieldmann FZP 2105-E861 390 – 2 390 KčRecenze
NAREX EPR 350-24 65 406 050892 640 – 4 899 KčRecenze
Makita UC3541A932 739 – 5 290 KčRecenze
Makita UC3551AX1933 654 – 6 590 KčRecenze
Proteco 51.06-PRE-2400931 669 – 2 049 KčRecenze
Makita UC4051AX1954 169 – 6 654 KčRecenze
Kraft & Dele KD10641981 477 – 2 080 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší elektrickou řetězovou pilu?

Ti, kteří už s výběrem začali, mohli zjistit, že to nemusí až tak jednoduché. Proto jsme zde my a přinášíme jako vždy pár tipů, na co se při výběru hlavně zaměřit.

Výkon – Nejdůležitější kritérium pro výběr elektrické řetězové pily. Jaký potřebujete výkon, si můžete odvodit od účelu, za jakým si pilu pořizujete. Pokud ji kupujete pro občasné použití na řezání otopů a ořezávání větví, pak vám klidně může stačit výkon 1500 až 2000 W, podle toho o jak tvrdé dřevo jde. Pokud ovšem jde o velmi tvrdé dřevo, časté používání nebo ji pořizujete za účelem kácení stromů, pak doporučujeme volit výkon nad 2000 W.

Velikost a hmotnost – Velikost a hmotnost závisí čistě na vás. Menší a lehčí elektrická pila přináší lehčí manipulaci. Vždy ovšem dbejte na to, aby měla pila schopnost odstředění vibrací. Průměrná váha se pohybuje okolo 4,5 – 5 kilogramů. Pily s nižší váhou pak slouží hlavně k ořezu větví stromů, protože mívají zároveň nižší výkon. Maximální hmotnost elektrických pil je až 7 kg.

Délka lišty – Délka lišty ovlivňuje výkon kácení a řezání. Obvykle je tato lišta dlouhá 40 centimetrů a hravě si poradí s kmeny o průměru až 50 centimetrů. Nejmenší pily mívají lištu dlouhou 35 cm a největší pak okolo 46 cm. Delší lišta zvládne větší kmen, ale ubírá na výkonu. Bude tedy třeba více vašeho času a úsilí. Pokud si pořizujete pilu na velké kmeny, volte takovou, co má delší lištu a co nejvíce výkonný motor.

Ostatní faktory

 • Ergonomie pily – Ujistěte se, že má pila vám vyhovující tvar. Že je pěkně zaoblená a příjemná pro manipulaci. Že nemá žádné zbytečné hrany a prvky.
 • Protiskluzová rukojeť – Protiskluzová rukojeť je samozřejmě velkým plusem, brání samovolnému vyklouznutí pily z ruky a tedy i úrazům.
 • Mazání řetězu – Pily mohou mít automatické promazávání řetězu, a tudíž máte o starost méně anebo ruční, kde řetěz musíte kontrolovat a mazat sami.
 • Kontrola hladiny oleje – Je také dobré, aby na pile byl viditelný ukazatel hladiny oleje.
 • Náročnost výměny řetězu – Nejlepší jsou ty elektrické pily, kde k výměně řetězu nepotřebujete ani nářadí ani žádné speciální dovednosti. Pokud si nekupujete vyloženě „profi“ pilu, pak je nejlepší, pokud obsluha i manipulace budou co nejsnazší.

Cena  – Náklady na pořízení elektrické řetězové pily se pohybují okolo 2000 korun. Nejvyšší pořizovací cena se pohybuje okolo 6000 korun. Cena se odvíjí nejen od výkonu pily, ale také od značky výrobce. Dávejte si pozor na nápadně výkonné a zároveň levné pily neznámých výrobců. Mohou mít třeba sníženou dobu záruky.

Nejlepších 5 elektrických řetězových pil

Makita UC3541A

Makita UC3541AŘetězová pila Makita UC3541A byla v roce 2017 oceněna jako produkt roku. Pila je vybavena 35 cm lištou s řetězovou rychlostí 14,5 m/s. Pro bezpečnou práci výrobci pamatovali také na tvarovanou pogumovanou rukojeť, která zajišťuje maximální ovladatelnost a samozřejmě bezpečnost. Výhodou je automatické mazání řetězu se schopností regulace. Příkon pily je 1800 W a napětí 230 V. Nepochybně oceníte velkou ozubenou kovovou opěrku, usnadňující přímé řezy. Bonusem je naprostá jednoduchá kontrola hladiny oleje.

Pro

 • Bez-nástrojové seřizování a napínání řetězu
 • Snadná manipulace a čištění
 • Ergonomická pogumovaná rukojeť

Proti

 • Poněkud větší váha

Najít nejnižší cenu

Makita UC4041A

Makita UC4041ADalší řetězovou pilu jsme vybrali opět od značky Makita, model UC4041A s výkonem 1800 W. Délka lišty je 40 cm a rychlost řetězu 14,5 m/s. Řetězová pila disponuje protiskluzovou rukojetí a řetězovou brzdou Safety – Matic. Jako u předchozího modelu, tak i tady je výhoda automatického mazání řetězu a výměna lišty a následné napínání řetězu bez použití jakéhokoliv nástroje. Olejoznakem, který je umístěn na řetězové nádrži provedete snadnou kontrolu hladiny oleje. Váha řetězové pily je 4,7 kg a šířka drážky řetězu je 1,1 mm.

Pro

 • Výborně vyvážená – nepřeklápí se dopředu/dozadu
 • Dobrá ergonomie
 • Napínání řetězu bez použití klíče

Proti

 • Poměrně těžká do ruky

Najít nejnižší cenu

HECHT 2250

HECHT 2250Další elektrickou řetězovou pilu jsme vybrali od značky Hecht – jež je specialista na zahradu, zahradní techniku a dílenské vybavení. Hecht 2250 je elektrická řetězová pila s příkonem 2400 W. Při výrobě byl kladen velký důraz především na bezpečnost. Proto na řetězové pile najdete spoustu bezpečnostních prvků jako: bezpečnostní brzda řetězu, kovová zubová opěrka, ergonomicky tvarovaná rukojeť nebo odlehčovač pnutí kabelu. Samozřejmostí je automatické mazání řetězu a lišty. Pila je vyrobena kombinací materiálu ocele, lehké hliníkové slitiny a odolného plastu. Řetězová pila je vybavena 40 cm lištou a 3/8“ řetězem s 57 články. Hmotnost pily je 5,6 kg.

Pro

 • Jednoduchá obsluha
 • Dobrá manipulace
 • Masivní tělo

Proti

 • Trošku komplikovaně se nasazuje řetěz

Najít nejnižší cenu

Fieldmann FZP 2020-E

Fieldmann FZP 2020-EElektrická řetězová pila Fieldmann FZP 2020-E s příkonem 2400 W je cenově dostupný pomocník, kterého oceníte při občasných pracích na zahradě nebo stavbě. U pily jistě oceníte, že její motor je umístěn tak, aby nevyčníval do boku, a tak nepřekáží při manipulaci s pilou a při řezání.

Délka řezací lišty je 40 cm. K demontáži jak lišty, tak i samotného řetězu není zapotřebí žádné speciální nářadí, vše lze zvládnout rukama. Řetěz pily je promazáván automaticky, přičemž olejová nádrž pojme 220 ml oleje. Z bezpečnostních prvků oceňujeme zejména okamžité zastavení řetězu po uvolnění spínače. Hmotnost pily je 5 kg.

Pro

 • Nízká cena
 • Dostatečný výkon i na 30 cm kmeny

Proti

 • Pro někoho může být složitější napínání řetězu

Najít nejnižší cenu

NAREX EPR 35-20

NAREX EPR 35-20Poslední řetězovou pilu jsme vybrali Narex Epr 35-20. Jedná se o výkonnou řetězovou pilu s příkonem 2000 W a délkou lišty 35 cm. Pila disponuje automatickým mazáním řetězu, dále přehledným olejoznakem pro kontrolu stavu oleje v nádržce a samozřejmě brzdou řetězu. Jako u přechozích modelů, tak i tady je samozřejmostí výměna a napínání řetězu bez použití nástrojů. Balení obsahuje vodící lištu, pilový řetěz, ochranný kryt lišty a kartonovou krabici. Na závěr musíme zmínit ještě další technické parametry jako: Rozteč pilového řetězu 3/8“, rychlost řetězu 12 m/s, tloušťka mazacího článku 1,3 mm a napájecí napětí 230 W.

Pro

 • Kvalita zpracování
 • Dostatečný výkon
 • Český výrobek

Proti

 • Kratší kabel

Najít nejnižší cenu