Domů » Malé spotřebiče » Nejlepší odšťavňovače – test odšťavňovačů 2023

Nejlepší odšťavňovače – test odšťavňovačů 2023

Výběr toho nejlepšího odšťavňovače není vůbec jednoduchá záležitost. Před výběrem je potřeba zohlednit řadu různých faktorů. Připravili jsme si pro vás průvodce a test odšťavňovačů, které vám s výběrem pomohou.

Pokud hledáte kvalitní odšťavňovač, můžete si myslet, že si musíte připravit dost peněz, abyste si takový odšťavňovač donesli domů, ale naštěstí to není vždy pravda. Právě naopak, některé z nejlepších odšťavňovačů nemusí být příliš drahé.

Nejprodávanější odšťavňovače

Následující tabulka zobrazuje přehled 10 nejprodávanějších (nejoblíbenějších) modelů v ČR v roce 2023 dle pořadí na Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
SilverCrest SSJBK 300 B2852 199 KčRecenze
Sencor SJE 741SS88807 – 1 004 KčRecenze
Concept LO-7065934 750 – 6 523 KčRecenze
G21 Gracioso885 490 – 6 589 KčRecenze
Brawo Life B-365988 500 – 15 462 KčRecenze
SilverCrest SSJK 300 A1881 799 KčRecenze
De Gusto OM5169499 – 514 KčRecenze
Concept LO7027851 364 – 1 903 KčRecenze
Bosch MES25A0881 972 – 3 729 KčRecenze
Bosch MESM 500852 999 – 5 016 KčRecenze

V zásadě existují dvě techniky k získání šťávy z ovoce a zeleniny. První z nich je pomocí odstředivé síly, která vyhání šťávu z nastrouhaného ovoce nebo zeleniny a druhá je rozmělňovací technika, při níž se ovoce a zelenina drtí nejčastěji pomocí šnekové hřídele a následně se zachytává unikající šťáva. Odstředivé odšťavňovače pracují nejlépe s ovocem s velkým množstvím šťávy, zatímco šnekové fungují nejlépe se zelenou listovou zeleninou s jen malým množstvím šťávy.

Obecně lze říci, že je vhodné vybrat si odstředivý odšťavňovač, pokud máte zájem především o získávání šťávy z pomerančů a jablek. Chcete-li získat šťávu z takových věcí, jako jsou byliny nebo listová zeleninu, tak je rozmělňovací šnekový odšťavňovač lepší volbou.

Jak vybrat odšťavňovač?

Na následujících řádcích se podíváme na to, co je potřeba zohlednit při výběru nejlepšího odšťavňovače ovoce. Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější faktory, které je nutné při výběru zohlednit.

 • Druh odšťavňovače – Co máte v plánu odšťavňovat? Pokud zeleninu, tak doporučujeme spíše šnekové přístroje. Pokud naopak ovoce plné šťávy, tak rozhodně doporučujeme odstředivou variantu. Jestliže byste chtěli zpracovávat obojí, tak opět doporučujeme šnekový odšťavňovač.
 • Cena – Cena je samozřejmě důležitým faktorem pro většinu zákazníků. Pokud si to můžete dovolit, poohlédněte se po kvalitním odšťavňovači v cenových relacích od 5 000 Kč. Pod touto hranicí vybírejte velmi pečlivě.
 • Jakou značku odšťavňovače vybrat? – Doporučujeme se porozhlédnout po osvědčených výrobcích, jako jsou Breville, Catler, Bosch, Zelmer nebo Braun. Naopak bychom se raději vyhnuli levnějším značkám jako Concept, Sencor nebo ECG. Tím však nechceme říci, že jejich výrobky jsou nekvalitní, nákup od známějších výrobců je však často jistější.
 • Doba chodu – Praktický každý odšťavňovač má jistou maximální dobu chodu, kterou výrobce nedoporučuje překračovat. Důvodem je zahřívání motoru. Pokud se motor přehřeje, může se stát, že se nenávratně zničí. Na tento fakt je dobré dávat si pozor především u levných výrobku. U těch výrobci doporučují maximální dobu chodu v řádech minut.
 • Hlučnost – Především lidé bydlící v panelových domech ocení odšťavňovač, který má tichý chod a nevzbudí při běhu všechny soused. Bohužel však výrobci hlučnost většinou neuvádějí a tak je jedinou možností, jak hlučnost výrobku ověřit, že se vydáte do nejbližšího obchodu, kde vám vybraný model předvedou.
 • Automatické čištění – Při lisování samozřejmě vzniká i odpadní produkt, tedy vláknina. Vlákniny je nutné se nějakým způsobem zbavit. U kvalitních produktů k tomu dochází automaticky např. odstředivou sílou. U levnějších a méně kvalitních modelů je pak zapotřebí přístroj zastavovat a ručně čistit.

 

Kolik odšťavňovač stojí?

Stejně jako u jakéhokoliv jiného zboží, i u odšťavňovačů se ceny výrazně liší podle výrobce, použitých materiálů, nabízených funkcí a celkové kvalitě přístroje. Pokud bychom to měli zjednodušit, lze říci, že kvalitní odšťavňovač, který vám dlouho vydrží a bude dobře odvádět potřebné funkce, pořídíte od zhruba 5 000 Kč. Nicméně jak jsme zmínili na začátku článku, najdou se i daleko levnější zástupci, kteří určitě mají co nabídnout. V těchto případech je vhodné si především přečíst recenze daných odšťavňovačů.

Nejlepších 5 odšťavňovačů podle testu

Na následujících řádcích vám představíme několik odšťavňovačů, které zákazníci i my osobně považujeme za nejlepší modely s dobrým poměrem cena/výkon. Nechceme tím však říci, že těchto 5 modelů je vhodných úplně pro každého. Doporučujeme si tedy projít i další recenze zákazníků.

Braun Multiquick J500

Braun Multiquick J500Braun Multiquick J500 je odšťavňovač s příkonem 900 W a 2 rychlostmi. Odšťavňovač se pyšní docela velkou nádobou na šťávu o objemu 1,25 l. Odšťavňovač disponuje velkým plnícím otvorem, oddělovačem pěny a sítkem, které zaručují čistou šťávu. Co se nám líbí, tak je 4stupňová bezpečnostní pojistka. V případě, že není splněna jedna, že 4 podmínek zabezpečení, tak se motor na 3 sekundy zastaví. Dalším plusem v bezpečnosti jsou protiskluzové nožičky. Anti-drip systém zabraňuje nechtěnému odkapávání. Bonusem je 2 litrový objem zásobníku na zbytky dužiny. Samozřejmostí je možnost mytí rozebíratelných dílů v myčce.

Pro

 • Propracovaný systém odvodu šťávy (nedochází k úkapům)
 • Velká nádoba jak na odpad, tak i šťávu
 • Rychlý

Proti

 • Pracnější mytí sítka

Najít nejnižší cenu

Omega 8006

Omega 8006Omega 8006 je šnekový dvoufázový odšťavňovač s příkonem 200 W. Odšťavňovač zaručuje maximální výtěžnost šťávy, kdy v první fázi se ovoce či zelenina nahrubo vylisují a šťáva odtéká přes hrubé síto do nádoby na šťávu. V druhé fázi se zbylá drť znovu vylisuje přes jemné síto a odteče ke zbylé šťávě. Odšťavňovač je vybaven pěchovadlem s těsnícím kroužkem, které zabraňuje ucpávání. Hmotnost přístroje je 6,4 kg a maximální rychlost 70 otáček za minutu. Odšťavňovač je také možné využít na přípravu těstovin, nebo ořechového másla.

 • Příkon: 200W
 • Otáčky: 70 / min
 • Typ odšťavňovače: univerzální šnekový
 • Záruka: 5 roků na motor, 3 roky na díly
 • Váha: 6,4 kg

Najít nejnižší cenu

Concept LO-7065

Concept LO-7065Proč si vybrat zrovna odšťavňovač od Conceptu? Důvodu je víc. Třeba proto, že odšťavní až 1,5 kg rybízu za 2 minuty. Plnící otvor, který má šířku 75 mm umožní vkládat celé plody. Při pořízení odšťavňovače dostanete 3 spotřebiče v jednom. S pomocí sítka na smoothie si uděláte lahodný nápoj.

Sítko na studené dezerty, vám pomůže vykouzlit lahodný ovocný dezert s tvarohem či jogurtem k snídani. A ze zbytkového odpadu snadno vyrobíte zeleninové placičky. Díky luxusnímu designu jej už nemusíte ukládat do skříňky. Objem nádoby na šťávu je 1 l, taktéž litrový je i objem sběrné nádoby. Příkon odšťavňovače je 240 W, rychlost 60 otáček za minutu.

 • Příkon 240 W
 • Objem sběrné nádoby 1 l
 • Objem nádoby na šťávu 1 l
 • Protiskluzové nožičky
 • Velice jednoduchá obsluha

Najít nejnižší cenu

Tefal ZC255B38

Tefal ZC255B38Šnekový odšťavňovač Tefal ZC255B38 disponuje silným 200 W motorem. Přístroj má jen jednu rychlost se zpětným chodem a 60 otáčkami za minutu. Veškerý tuhý odpad vede do externí nádoby o objemu 0,8 l. Nádoba na šťávu má taktéž objem 0,8 l. Odšťavňovač je vybaven nerezovým filtrem. Můžete v něm připravit šťávu z veškerého druhu ovoce nebo zeleniny, dokonce i bobulovin. Hmotnost samotného přístroje je 4800 g. Funkce Drip Stop zabraňuje odkapávání na kuchyňskou linku či stůl.

 • Příkon: 200 W
 • Typ: šnekový
 • 0,8 l nádoba na šťávu
 • 1 rychlost
 • Hmotnost: 4,8 kg
 • Zásobník na zbytky dužiny: 0,8 l

Najít nejnižší cenu

Bosch MES25A0

Bosch MES25A0Poslední model je zástupcem nižší třídy odšťavňovačů s cenou okolo 2 000 Kč. Pro méně náročné uživatele i přesto může být tento přístroj dobrou volbou s výborným poměrem cena/výkon.

Bosch MES25A0 je vybaven motorem o příkonu 700 W, který může pracovat ve dvou rychlostech. Odšťavňovač je odstředivého typu s mikrosítkem z nerezové oceli. Výlisky jsou automaticky oddělovány a nedochází tudíž k zanášení vnitřku přístroje. O stabilitu na pracovní desce se starají pogumované nožičky.

 • Příkon: 700 W
 • Typ: odstředivý
 • Zásobník na dužinu o objemu 2l
 • Bez LCD displeje
 • Hmotnost: 5 kg

Najít nejnižší cenu