Nejlepší sušičky ovoce – která je vítěz testu?

Vyznat se v nabídce sušiček ovoce na českém trhu je obtížné, protože je k dispozici celá řada různě vybavených modelů různých značek. Připravili jsme si pro vás test sušiček ovoce, který Vám pomůže vybrat tu nejlepší sušičku ovoce. Podle čeho jsme sušičky vybrali? Předně podle recenze sušiček ovoce samotných zákazníků, dále podle výsledků testů renomovaných institucí a časopisů jako je např. dTest, a samozřejmě i podle našich postřehů a zkušeností. Která sušička ovoce je vítěz testu? Pojďme se na to společně podívat.

Proč koupit sušičku ovoce?

Sušení potravin je jedním z nejstarších způsobů uchovávání potravin. Je to nejjednodušší způsob konzervace vůbec, který můžete provádět buď v troubě, na vzduchu nebo v sušičce ovoce.  Navíc přichází doba sklízení ovoce, tudíž je načase pořídit si svou vlastní sušičku ovoce.

Nejlepší sušičky ovoce se pyšní tím, že zanechávají v ovoci až 80% vitamínu, minerálu a vlákniny, což každý ocení. V dnešní době se ale nesuší jen ovoce, můžete sušit houby, bylinky, různé natě, květy, plody, těstoviny a maso. Zkrátka můžete sušit vše, co vás napadne.  Výhodou sušičky je, že můžete sušit všechny druhy ovoce, zeleniny, houby a jiné dohromady. Nemusíte čekat, až se usuší jeden druh, abyste sušili zase něco jiného. Navíc v sušičce si vše zachová svou vůni i barvu.

Nejprodávanější sušičky ovoce

Následující tabulka zobrazuje nejprodávanější sušičky ovoce k říjnu 2021.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
G21 Paradiso BIG89%1 599 - 1 811 KčRecenze
Sencor SFD 851GR88%758 - 899 KčRecenze
G21 Breezer96%4 489 - 4 490 KčRecenze
Concept SO 106083%1 588 - 1 899 KčRecenze
Concept SO 204186%1 999 KčRecenze
Domo DO 60092%1 629 - 3 282 KčRecenze
Vigan Mammoth ESP3DG81%1 390 - 1 935 KčRecenze
Concept SO 100188%699 - 1 254 KčRecenze
Sencor SFD 2105WH89%889 - 1 099 KčRecenze
Concept SO 101589%799 - 1 099 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší sušičku na ovoce?

Když přemýšlíte o koupi sušičky, musíte si ujasnit pár věcí. Důležité je vědět, jak často budete sušit, kolik toho budete sušit a podle toho si vyberete sušičku dle vašich představ.

  • Velikost – Sušičky mají obvykle okolo pěti sít, ovšem u těch kvalitnějších lze sušit i na devíti či patnácti sítech najednou. Mohou mít hranaté či kruhové provedení. Oba typy jsou naprosto funkčně stejné, ale pro ty, kteří chtějí ušetřit místo v kuchyni doporučujeme hranaté, pro jejich skladnost.
  • Kvalita a funkce – Ty levnější se pohybují od 600 Kč, ovšem nemají tolik funkcí a nejsou tak kvalitní jako ty dražší modely. Kvalitnější sušičky mají v sobě zabudované inteligentní funkce, které jistě oceníte. Například časovač, kdy stačí nastavit správný čas a sušička se sama vypne, tudíž uspoříte energii. Dále oceníte termostat, který hlídá správně nastavenou teplotu. Je dobré se zaměřit na sušičky, které mají více teplotních režimů, protože když chcete například sušit bylinky, nesnesou takové teplo, jako ovoce.
  • Výkon – Není sice nutné si pořídit super rychlou sušičku, protože tak dochází k likvidaci vitamínů v ovoci, ale na druhou stranu je lepší si pořídit dostatečně výkonný model. Vhodné je se porozhlédnout po sušičkách s výkonem zhruba nad 200 Wattů.

Přehled 5 nejlepších sušiček ovoce

Abychom Vám pomohli s výběrem sušičky, vybrali jsme pro Vás 5 nejlepších sušiček ovoce, podle oblíbenosti uživatelů a testů.

Ezidri FD 500

Ezidri FD-500Tento model Ezidri FD 500 jde rozšířit až na 15 sít, proto je výhodná pro ty, kteří chtějí sušit ve velkém. Dostanete ji v základním balení s 5 síty.  Je vybavena 3 elektronicky řízenými teplotními režimy a to v rozsahu od 35 stupňů do 60 stupňů celsia. Tato sušička je oblíbená i především pro nízkou spotřebu el. proudu, proto se nemusíte obávat vysokého účtu za elektřinu. Pro více informací o této sušičce ovoce klikněte na odkaz.

Najít nejnižší cenu

Bielmeier BHG 601

Bielmeier BHG 601V pořadí druhou nejlepší sušičkou je model Bielmeier BHG 601, která byla prověřena světovými testy a oceněna několika cenami. Je oblíbená především pro nastavitelný termostat se 3 stupni sušení. Je vybavena i časovým spínačem, kdy se po nastavení příslušného času sušička sama vypne. Tohle je velice pohodlné, pokud chcete sušit zejména přes noc. Vybavena je 4 sušícími platy, kdy každé plato má vlastní odvětrávání pro zachování chuti a vůně.

Najít nejnižší cenu

Gorenje FDK 24 DW

Sušička ovoce Gorenje FDK 24 DWVýhodou sušičky Gorenje FDK 24 DW je průhledný materiál, díky němuž můžete sledovat průběh sušení. Sušička má v sobě zabudované ochranné zařízení proti přehřátí a zajisté Vás potěší její tichý chod. Díky zvukové signalizaci už nikdy nezapomenete na Vámi usušené ovoce. Tato sušička ovoce má naprosto jednoduché ovládání kvůli digitálnímu displeji. Její obsluhu tudíž zvládne naprosto každý. Proč si nekoupit kvalitní sušičku ovoce, díky níž si usnadníte práci? Tento model se prodává už od 1248 Kč.

Najít nejnižší cenu

G21 Paradiso Big

G21 Paradiso BigSušička G21 Paradiso Big je vybavena digitálním nastavením jak teploty, tak časovačem a má funkci automatického vypnutí. Má velmi tichý režim a proto o ní nebudete téměř vědět. Dá se v ní sušit téměř cokoliv, jako ovoce, zelenina, bylinky, houby, maso, vše co vás napadne. Vybrané potraviny v sušičce pohlcují teplo a následně uvolňují vlhkost v podobě vodní páry. Sušička obsahuje 6 plat, které si můžete výškově libovolně nastavit. Výkon sušičky je 550 W a hmotnost 4 kg. Digitální nastavení teploty je v rozmezí od 40 stupňů do 70 stupňů. Bonus sušičky je její obdélníkový tvar, který vám bude šetřit prostor na kuchyňské lince.

Najít nejnižší cenu

Concept SO-1060

Sušička ovoce Concept SO-1060Pro ty, kteří chtějí ušetřit místo na kuchyňské lince doporučujeme zakoupit sušičku ovoce Concept SO-1060. Pro její obdélníkový tvar Vám nezabere mnoho místa. Sušička ovoce je vybavena pojistkou proti přehřátí, digitálním časovačem, ventilátorem pro rovnoměrné sušení a devíti obdélníkovými sušícími síty. Plynulou regulací sušení můžete přejít z 35 stupňů až na 70 stupňů. Proč si nezpestřit jídelníček zakoupením sušičky Concept SO-1060?

Najít nejnižší cenu

Závěr testu

Doufáme, že Vám naše recenze sušiček ovoce pro rok 2021 pomohl s výběrem té pravé sušičky pro vaše potřeby.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *