Nejlepší fény na vlasy pro rok 2020

Jelikož žijeme v moderní době, tak určitě každá z nás má doma vysoušeč vlasů. Vždyť díky němu ušetříme spoustu času. Nemusíme čekat, až nám vlasy samy uschnou. A kdo by chtěl chodit s mokrými vlasy ven, aby riskoval prochladnutí? Navíc, vyfoukáním vlasů fénem a použitím vhodných přípravků docílíme objemu, po kterém každá žena touží.

Zorientovat se na přeplněném trhu s fény na vlasy není jednoduché, a proto Vám přinášíme náš test fénů na vlasy a tabulky s nejlépe hodnocenými a nejprodávanějšími fény na vlasy pro rok 2020.

Nejoblíbenější fény na vlasy 2020

Následující tabulka zobrazuje nejoblíbenější fény na vlasy dle webu Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Remington D5219 fén92%528 - 1 099 KčRecenze
Rowenta Powerline CV5090F0 fén92%646 - 999 KčRecenze
Remington PROluxe AC9140 fén89%879 - 1 839 KčRecenze
Remington AC9096 fén93%850 - 1 799 KčRecenze
Sencor SHD 6600 fén90%250 - 529 KčRecenze
Sencor SHD-6400B fén96%199 - 384 KčRecenze
Sencor SHD 108VT fén86%349 - 541 KčRecenze
Remington D3010 fén90%370 - 769 KčRecenze
Dyson Supersonic98%10 288 - 13 291 KčRecenze
Remington D5220 fén88%554 - 1 199 KčRecenze

Z historie vysoušečů vlasů

Fén se objevil už ve 20 letech 20 století a neměl to vůbec jednoduché, aby se probojoval na trh. Stovkám lidí uštědřil elektrickou ránu a desítky lidí připravil o život díky neopatrnosti a způsobem fénování v koupelně. Několik z nich si vlasy sušilo přímo při koupeli, což nelze považovat vůbec za bezpečné. Není se čemu divit, ale spousta lidí mu nevěřilo. Fén se tak do konce 80. let potýkal s nedůvěrou uživatelů. Prolomilo se to až zákonem ve Spojených státech, který zavedl tzv. GFCI zařízení – přerušovač elektrického proudu. Ten je od roku 1991 součástí všech fénu. Jakmile zaregistruje přítomnost vody, okamžitě se vypne přívod elektrického obvodu ve fénu.

Vysoušeče vlasů rozdělujeme do třech skupin. První skupinou jsou profesionální fény, které používají kadeřníci. Druhou skupinou jsou fény pro domácí použití a třetí skupinou jsou cestovní fény, které jsou malé a skladné.

Jak vybrat nejlepší fén na vlasy?

  • Funkce fénu – Při výběru fénu se především zaměřte na kvalitu vašich vlasů. Pro jemné vlasy se hodí fén s teplotou maximálně do 130 stupňů. Vyšší teplota by vašim vlasům zbytečně ublížila. Na hustější a pevnější vlasy můžete naopak použít fén s vyšší teplotou maximálně do 200 stupňů. Pokud si chcete koupit kvalitní fén, měl by mít alespoň 3 rychlostní stupně, tlačítko studeného vzduchu a tlačítko pro ionizaci proti nepříjemnému poletování vlasů.
  • Příslušenství fénu – Fén není určený jen na vysoušení vlasů. V dnešní době se s ním dá dotvořit styling vlasů. Ty kvalitnější fény se prodávají spolu s difuzérem, který Vám vytvoří bohatý objem a vlny. A co je to vlastně difuzér? Difuzér je nástavec (hlavice), která se nasadí na konec fénu. Stačí jen přejíždět po vlhkých vlasech a v momentě máte bohaté, přirozené vlny. Difuzér se hodí nejlépe pro jemné vlasy.
  • Materiálové provedení – Kvalitní fén musí především pořádně sedět v ruce. Nesmí klouzat, když si ho přehazujete z jedné ruky do druhé. Proto jsou rukojeti pogumovány nebo opatřeny protiskluzovým materiálem podobnému jako plyš. Dále by nemělo chybět závěsné poutko a otočný kloub kabelu. Běžná délka kabelu je mezi 1,8 m až 3 m.

Přehled 5 nejlepších vysoušečů vlasů

Abyste to měli snadnější ve výběru fénu, vybrali jsme pro Vás 5 nejlepších vysoušečů vlasů. Ve výběru jsme se řídili především podle spokojenosti uživatelů.

Valera SX 6500

Valera SX 6500Tento model švýcarské značky Valera Vám zaručí krásné a zdravé vlasy. Mottem této značky je především zdraví a vzhled vlasů. Valera spolupracuje s nevýznamnějšími světovými stylisty, odborníky z univerzitních klinik, poslouchá přání spotřebitelů a proto je i hvězdou profesionálních kadeřníků. Můžete se i s touto značkou setkat v koupelnách světových hotelů. Například v Dubaji si ji vybral hotel Burj Al Arab a nebo Palace hotel v Gstaadu.

Valera SX 6500 je super lehký, extra tichý a mimořádně výkonný , profesionální vysoušeč vlasů s generátorem iontů. Je vybaven výkonným DC motorem a 3 metry dlouhou, přívodní šňůrou s rotocordem. Nevíte, co je to rotocord? Rotocord zabraňuje splétání přívodní šňůry. Šňůra se nezamotá a nedochází tak k jejímu poškození. Dále je vybaven třemi kombinacemi teplot a dvěma rychlostmi. Zvlášť u tohoto modelu musíme vyzdvihnout speciální technologii colour care, která zabraňuje k poškozování vlasů. Colour care chrání vlasy před ztrátou barvy, lesku a vysušením. Pro více informací klikněte na odkaz.

Najít nejnižší cenu

Rowenta CV5090

Rowenta CV5090Tento model od Rowenty se pyšní titulem produkt roku 2014. A jestli se ptáte proč, tady jsou důvody. Má vysoký výkon a to 2300 W, nízkou hmotnost, 3 stupně nastavení proudění vzduchu – velmi teplý, teplý, vlažný a 2 stupně nastavení rychlosti.

Je vybaven difuzérem, který vytvoří přirozené vlny. Dále je vybaven závěsným poutkem a určitě Vás potěší funkce ionizace vlasů, který eliminuje elektrizování vlasů a tím zanechává vlasy lesklejší a hladší na dotek.
Krásný design je už taková třešnička na dortu.

Najít nejnižší cenu

Remington D3010

Remington D3010Druhý v pořadí jsme pro Vás vybrali Remington D3010. Je oblíbený díky Eko nastavení, to znamená nastavení střední teploty, kterým budete šetřit energii.

Vybaven je třemi stupni teploty, dvěma rychlostmi, keramicko – ionizační mřížkou pro hladký a přitom bohatý účes bez krepatění vlasů.

Nejen, že tento fén je kvalitní, ale má taky nízkou pořizovací cenu.

Uživatelé chválí i jeho lehkost. Váží pouze 687 g.

Najít nejnižší cenu

Valera 584.01

Valera 584.01Valera 584.01 je fén na vlasy s ionizátorem v krásném designu černé a stříbrné barvy. Příkon DC PRO motoru je 2000 W s životností až 1200 hodin. Fén je vybaven 2 rychlostními stupni a 3 teplotami, které si libovolně nastavíte. Samozřejmostí je funkce studený vzduch, která zafixuje účes.

Funkce Ionizace zaručuje hydrataci vlasů. Záporně nabité ionty snižují statickou elektřinu ve vlasech a tím zmírňují krepatění vlasů.

Funkce ColourCare už podle názvu chrání barvené vlasy před vysušením, ztrátou barvy a lesku. Hmotnost fénu je 0,56 kg. Délka šňůry je 3 metry.

Najít nejnižší cenu

Rowenta CV4721F0

Rowenta CV4721F0Další model od Rowenty CV4721F0 je velmi výkonný a to 2200 W. Takto silný výkon zaručuje silný proud vzduchu jako v profesionálním kadeřnictví. Vůbec se ale nemusíte bát o zničení svých vlasů.

Díky ionizační funkci Ionic Care dodá vašim vlasům nádherný lesk a záporně nabité ionty zabrání elektrizaci a roztřepenosti vlasů. Vybrat si můžete ze dvou stupňů rychlostí a 3 stupňů teplot. Doplněn je o tlačítko Cool shot – rychlé zchladnutí vzduchu, kterým si zafixujete právě vytvořený účes.

Jako bonus každá žena ocení difuzér, kterým si vytvoříte bohatý účes. Délka kabelu je pak 1.8 m.

Najít nejnižší cenu

Nejlepší levné fény

Sencor SHD 7170

Sencor SHD 7170Jako poslední jsme vybrali model od Sencoru SHD 7170. Zaujal nás jeho sklopnou rukojetí, tudíž se hodí i na cestování. Navíc má antibakteriální povrchovou úpravu. Je vybaven 3 stupni výkonu a to nízkou, střední a vysokou teplotou a dvěma rychlostmi – jemné a silné proudění vzduchu. Zaručuje udržení konstantní teploty a nepoškozuje vlasy.

Každý ocení tepelnou pojistku proti přehřátí motoru. Když už se zmiňujeme o motoru, musíme u toho fénu vyzdvihnout poměrně tichý DC motor. Tento model od Sencoru má výhodu, že se hodí jak pro praváky, tak i leváky. Pokud se chcete dozvědět o tomto vysoušeči více, klikněte na odkaz.

Najít nejnižší cenu

Závěr

Doufáme, že se Vám náš test vysoušečů vlasů a recenze fénů na vlasy líbily a pomohly Vám s výběrem toho pravého fénu pro vaše potřeby. V případě dotazů nás kontaktujte pomocí komentáře pod článkem. Pokud máte fén vybraný, možná se Vám bude hodit ještě náš článek o nejlepších žehličkách na vlasy.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *