Domů » Malé spotřebiče » Vybíráme nejlepší ruční šlehač pro rok 2024

Vybíráme nejlepší ruční šlehač pro rok 2024

Dnes se spolu podíváme na nejlepší ruční šlehače dostupné na českém trhu. V současné době se stále lze obejít bez ručního šlehače či mixéru. Není problém si těsta, či krémy vyšlehat ručně metličkou. Ale proč si přidělávat práci a ztrácet čas? Se šlehačem můžete ušetřit spoustu času a těsta a krémy budou mít mnohem lepší strukturu. Jakmile si ruční šlehač koupíte, myšlenka vrátit se k ručnímu míchání už nepřichází v úvahu.

Existují dvě hlavní kategorie spotřebitelů. Ti, kteří si ruční šlehač kupují poprvé a nejsou si jisti, na co si při koupi mají dát pozor, nebo na co se zaměřit. A ti, kteří chtějí nahradit svůj starý milovaný ruční šlehač, který jim už navždy odešel. Bez ohledu na to, do jaké kategorie spadáte, by náš návod na koupi měl sloužit jako užitečný průvodce při získávání jasné představy o tom, jaké možnosti jsou na trhu k dispozici a co je pro vás to pravé.

Nejprodávanější ruční šlehače 2024

V tabulce naleznete nejoblíbenější šlehače dle Heureka.cz pro rok 2024.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Silvercrest SHM 300 D299449 – 499 KčRecenze
Bosch MFQ 3644093839 – 1 352 KčRecenze
Sencor SHM 520586479 – 799 KčRecenze
Sencor SHM 520388378 – 628 KčRecenze
Bosch MFQ 3650X100703 – 1 892 KčRecenze
Bosch MFQ 403097916 – 1 876 KčRecenze
Bosch MFQ 49700972 276 – 2 799 KčRecenze
Bosch MFQ 3640094649 – 1 235 KčRecenze
Braun MultiMix 3 HM 3137 WH921 453 – 2 056 KčRecenze
Sencor SHM 5206WH93623 – 990 KčRecenze

Typy šlehačů

Ruční šlehače

Pokud je vaše hlavní priorita cenová dostupnost, nebo šlehač, který nebude zabírat mnoho prostoru, tak je pro vás vhodný ruční typ šlehače. Mají jednodušší konstrukci než stojanové šlehače a stačí je jen zapojit do zásuvky. Navíc jejich pořizovací cena není vysoká. Jsou vhodné pro přípravu různých druhů těst, šlehačky, sněhu z bílků atd. Ruční šlehače vyžadují ale více času a práce než stojanové šlehače. Výhody ručního šlehače jsou především – cenová dostupnost, nezaberou velký prostor, čištění je snadné a rychlé, můžete použít jakoukoliv misku. Nevýhody? Zahrnují trochu manuální práce.

Stolní šlehače

Stolní šlehače jsou zvláště užitečné pro jakékoliv pečení, které zahrnuje husté těsto, jako je chléb nebo těsto na pizzu. Samozřejmě je vhodný i na drobnější míchání. Stolní šlehače se obvykle prodávají i s velkou mísicí miskou a velkým příslušenstvím. Tenhle typ šlehače je poměrně robustní a jen tak se vám nepřevrhne. Můžete do něj vložit suroviny, které chcete, zapnout a věnovat se něčemu jinému. Šlehač udělá vše za vás. Nevýhodou tohoto šlehače je jeho velikost a hmotnost. Pokud nemáte dostatek místa na to, abyste jej mohli mít na kuchyňské lince, tak na tento druh šlehače zapomeňte. Po čase by vás omrzelo jej neustále schovávat a vyndávat z pod kuchyňské linky. Naopak velká výhoda je jeho výkonnost. Obecně můžeme říci, že jsou výkonnější než ruční šlehače.

Jak vybrat nejlepší šlehač?

Nástavce a příslušenství – Standardně je každý šlehač dodáván s klasickými šlehacími metlami. U většiny přístrojů však můžete nalézt další nástavce a příslušenství. Nejčastěji se objevují hnětací metly pro zpracování různých druhů těsta. Méně časté jsou pak balonové metly. Doporučit můžeme šlehače vybavené nástavcem tyčového mixéru, díky němuž snadno připravíte např. krémové polévky z dýně či brokolice.  Častým doplňkem tyčového mixéru je i mixovací nádoba. Setkat se můžete také s míchacím nástavce, usnadňujícím míchání mléčných koktejlů nebo omáček.

Nastavení rychlosti – Různé druhy potravin vyžadují různé rychlosti míchání. Většina modelů ručních i stojanových šlehačů nabízí několik rychlostí – obvykle od 3 až do 12 různých možností. Všechny šlehače by měly mít „pomalý start“, což usnadňuje přidávání přísad, jako je například mouka, aniž by došlo k většímu nepořádku.

Snadné čištění – Dalším z parametrů, jak vybrat šlehač je snadná údržba. Lépe se čistí ruční šlehače než stojanové. Stojanové šlehače mají spoustu příslušenství, které musíte odmontovat a umýt. Některé části můžete mýt v myčce, ale ne vše, tudíž se musí ručně omýt. U ručních šlehačů stačí sejmout metly, či hnětací háky, které se bez problému dají mýt v myčce nádobí. Tělo šlehače stačí jen otřít vlhkým hadříkem.

Hmotnost a stabilita – Hmotnost je dalším z parametrů podle čeho vybíráme šlehač. Lehčí modely vám ušetří čas a především zápěstí.  Mějte na paměti, že čím více věcí budete muset mixovat, tím delší dobu budete šlehač držet. Čím je hmotnost u šlehače nižší, tím je práce pohodlnější a mnohem snadnější. Je docela logické, že plastové šlehače váží míň, než kovové, ale z naší zkušenosti jsou kovové mnohem lepší. Musíte najít takovou zlatou střední cestu.

Kromě samotné hmotnosti je důležitá i stabilita šlehače při šlehání. Mnohé přístroje se potýkají s nepříjemným kmitáním při vysokých otáčkách. Stabilitu si bohužel sami ověříte až po koupi přístroje, proto doporučujeme prozkoumat existující recenze modelu, který vás zajímá.

Hlučnost – Vysoká hlučnost může být při šlehání velmi nepříjemná. V prodeji jsou však i šlehače, které zůstávají relativně tiché i při vysokých otáčkách. Většina výrobců udává hlučnost přístroje v jeho specifikaci.

Cenové rozpětí – Pokud nechcete do šlehače investovat moc peněz, tak vám bude stačit obyčejný ruční šlehač. Ten se dá pořídit od pár stokorun. Samozřejmě, kdo si chce připlatit za kvalitnější výrobek, tak se ceny pohybují nad 1000 Kč a výše. Pořizovací cena stolního šlehače s nádobou se pohybuje kolem 1000 Kč a výše.

Nejlepších 5 ručních šlehačů

Bosch MFQ 4030

Bosch MFQ 4030Tento ruční šlehač společnosti Bosch se řadí mezi nejoblíbenější šlehače dle Heureka.cz (k lednu 2022). Jedná se o kompaktní šlehač s jednoduchým ovládáním, vysokým výkonem a pěkným designem. K dispozici je v několika barevných variantách.

Rychlost šlehání lze nastavit v pěti rychlostních stupních. K dispozici je také turbo rychlost, kterou nastavíte držením spínače v levé poloze.

O šlehání se starají inovované metly označované jako FineCreamer. Součásti balení jsou rovněž hnětací háky. Metly se od šlehače odpojují po stisknutí separátního tlačítka. K mixéru je možné dokoupit další příslušenství.

Největší nepříjemností bývá u šlehačů extrémní hluk. Tento model je na tom však s hlučností 65 dB poměrně dobře.

Pro

 • Kompaktnost
 • Vysoký výkon
 • Relativně tichý

Proti

 • Cena

Najít nejnižší cenu

TEFAL HT 411138

TEFAL HT 411138Tefal HT 411138 je výkonný ruční šlehač s 450 wattovým motorem. Šlehač je vybaven 5 rychlostmi a turbo funkcí. Kovové šlehače jsou určené především na vyšlehání bílků a krémů a hnětací háky pro snadnější hnětení různých druhů těst.

Samozřejmostí je tlačítko, díky kterému šlehací metly či hnětací háky snadno odejmete. Hmotnost šlehače je 2 kg. Součástí balení je i odměrná mísa o objemu 0,6 l.

Pro

 • Jednoduché ovládáni
 • Poměrně malý, dobře padne do ruky
 • Slušný výkon

Proti

 • Poněkud těžší

Najít nejnižší cenu

ETA 0044

ETA 0044Pokud nepoužíváte ruční šlehač extrémně často nebo potřebujete ušetřit prostor, mohl by pro vás být ideální volbou tento šlehač společnosti ETA. Je to malý a lehký šlehač, který pořídíte za krásnou cenu. Nenechte se však zmýlit jeho velikostí, šlehač překvapivě výkonný a možná by se i někomu hodilo, kdyby na nejpomalejší chod běžel ještě pomaleji.

Ovládání je veskrze jednoduché. Na šlehači totiž naleznete pouze čtyř polohový spínač. Z toho jistě tušíte, že šlehač nabídne celkem 3 rychlosti.

Součástí balení jsou tradičně klasické šlehací metly a hnětací háky vyrobené z nerezové oceli.

Pro

 • Malý
 • Lehký
 • Výkonný

Proti

 • Pouze 3 rychlosti

Najít nejnižší cenu

Electrolux ESM 3300

Electrolux ESM 3300Jestliže vás nebaví při každém šlehaní držet šlehač v ruce, může pro vás být dobrou volbou šlehač se stojanem. Přesně to je model Electrolux ESM 3300. Šlehač lze používat jak klasicky v ruce, tak jej i umístit na dodávaný stojan. Tímto z něj prakticky vytvoříte jednoduchého kuchyňského robota. Součástí stojanu je také šlehací mísa z nerezu objemu 3,5 litrů. U mísy zamrzí absence víka, které by zabránilo rozprskáváni šlehaných produktů ven z mísy.

Rychlostí šlehání je k dispozici 5 plus turbo. Součástí balení jsou šlehací metly a hnětací háky z nerezu.

Pro

 • Stojan a šlehací mísa součástí balení
 • Jednoduchá obsluha
 • Slušný výkon

Proti

 • K míse by se hodilo víko, aby šlehač tolik neprskal a neprášil
 • Český návod je slátanina plná překlepů

Najít nejnižší cenu

KENWOOD HM 680

Kenwood HM680Jako poslední jsme vybrali ruční šlehač od značky KENWOOD, model HM 680. Tento poměrně robustní šlehač má 5 přepínatelných rychlostí a funkci puls pro míchání, mixování a šlehání. Příkon tohoto šlehače je 350 W a váží 2,8 kg.

Hnětací háky a šlehací metly jsou vyrobeny z nerezu. V příslušenství najdete kromě šlehacích metel a hnětacích háků i stěrku a nerezovou mísu o objemu 3 l pro snadnější přípravu těst a krémů. Šlehač můžete zakoupit jak v šedé, tak i bílé barvě.

Pro

 • Pěkný design
 • Kvalita použitých materiálů a zpracování
 • Snadné použití a sestavení

Proti

 • Poměrně hlučný

Najít nejnižší cenu

Závěr

Test ručních šlehačů je za námi a my pevně věříme, že vám nás průvodce výběrem nejlepšího šlehače pomohl a těšíme se na vás u dalších článků.