Domů » Recenze » Gallet Gourmet MAH 502 – recenze hotdogovače

Gallet Gourmet MAH 502 – recenze hotdogovače

Hotdogovač Gallet Gourmet MAH 502 se řadí mezi nejoblíbenější modely dostupné na českém trhu. Jedná se o relativně levný hotdogovač se dvěma trny na ohřev pečiva a nádobou na ohřev až 12 kusů párků.

V dnešní recenzi se na hotodogovač blíže podíváme a řekneme si, jaké jsou jeho klady a zápory.

Parametry

Počet trnů:2 trny z nerezu
Kapacita nádoby:12 párků
Možnost nezávislého ohřevu:Ano, trn i nádoba mají své vlastní spínače
Možnost vaření vajec:Ano
Držák na vejce:Ano - 1-6 vajec
Tepelná pojistka:Ano
Světelná signalizace provozu:Ano
Příkon:380W
Rozměry:35 x 21 x 12 cm
Hmotnost (NETTO):0,88 kg

Foto

Líbí se nám

  • Jednoduché ovládání
  • Velká nádoba na ohřev
  • Součástí je i nástavec na vaření vajec
  • Dobrý poměr cena výkon
  • Ohřívací nádobu lze mýt v myčce
Nelíbí se nám

  • Nelze zapínat ohřev trnů nezávisle na sobě
  • Nelze regulovat teplotu

Nádoba na ohřev párků

Nádoba na ohřev je vyrobená z čirého plastu. Bylo by samozřejmě lepší, kdyby byla z varného skla, ale to je u této cenové hladiny nereálné.

Do nádoby naskládáte až 12 kusů párků. Konkrétní počet však bude záležet hlavně na jejich velikosti. Nicméně objem je pro naprostou většinu domácností dostatečný.

Na spodní straně nádoby se nachází prolisy, které musíte napasovat na výstupky na těle hotdogovače. Díky tomu se docílí správného usazení nádoby.

Horní strana nádoby je pak při ohřevu kryta kulatým plastovým víkem. Ve víku je malý otvor, sloužící k odvodu přebytečné páry. Bez něj by bylo víko rostoucím tlakem v nádobě rychle vytlačeno.

Kvůli unikající páře si musíte dávat pozor, kde hotdogovač umístíte. Pokud byste jej například umístili pod poličku s nějakou pokojovou rostlinou, může se vám stát, že pára rostlinu spálí.

Stejně tak dávejte pozor, ať se nad unikající párou neocitne vaše ruka. Popáleniny párou jsou velmi nepříjemné.

Trny na ohřev pečiva

Ohřívací trny jsou u tohoto hotdogovače dva a jsou jako obvykle z nerezu. Díky dvěma trnům a nádobě na 12 párků je přístroj vhodný i pro přípravu většího množství párků v rohlíku najednou. Ideální je například na nějakou letní zahradní party.

S trny se pojí jedna menší nevýhoda a to konkrétně, že se trny nedají ovládat zvlášť. Ohřev obou zapínáte jedním společným tlačítkem. Není to sice žádná katastrofa, ale někdy prostě oba trny nutně nepotřebujete.

Ovládání

Ovládání jsme již letmo nakousli na předchozích řádcích. Na těle přístroje naleznete dva obyčejné spínače. Jeden spíná ohřev trnů a druhý ohřev nádoby na vaření v páře. Nic víc, nic míň. Ovládání teploty byste zde hledali marně.

Ohřev párků

Co se týče celého procesu přípravy párků, tak se nejedná o nic složitého. Nejprve naplníte nádržku vodou až po vyznačenou rysku. Nad nádržku umístíte ohřívací nádobu s párky tak, aby pevně seděla na aretačních výstupcích. Nádobu uzavřete víkem a přepnete spínač pro ohřev nádoby.

Délka přípravy závisí na druhu párků a žádnou automatiku nečekejte. Obvykle se u běžných tenkých párků doporučuje ohřívání po dobu 8-10 minut. V nádobce můžete ohřívat i zamražené párky. U těch bude doba přípravy samozřejmě delší. Pokud budete pokrm ohřívat delší dobu, tak je nutné pravidelně kontrolovat hladinu vody v nádržce a průběžně ji doplňovat.

Ohřev pečiva

Ohřev pečiva je ještě jednodušší. Sepnete příslušný spínač, napíchnete rohlík nebo jiné pečivo a necháte jej prohřát. Dobu prohřátí si opět určujete sami a pravděpodobně budete muset ze začátku trochu experimentovat, abyste zjistili, jak dlouhé ohřívání vám nejvíce vyhovuje.

Pokud připravujete párek v rohlíku, tak můžete ohřívat párky a pečivo najednou.

Gallet Gourmet MAH 502 - vejce

Další funkce

Tento a řada dalších hotdogovačů vám umožňuje i další použití. Jelikož je ohřívací nádoba hotdogovače něco jako malý parní hrnec, můžete v ním připravovat i jiné pokrmy než párky.

Často se hotdogovače využívají k jako vařiče vajec. Gallet Gourmet MAH 502 je pro tyto účely vybaven speciálním nástavcem, do kterého vejce naskládáte. Najednou připravíte až 6 vajec. Na rozdíl od klasického vařiče vajec zde nemáte časovač, takže budete muset stopovat čas pomocí mobilu nebo kuchyňské minutky. Výrobce doporučuje 8-9 minu pro vejce naměkko a 13-15 minut pro vejce natvrdo.

Kromě vajec můžete v nádobě připravovat také kukuřici, mrkev, brokolici a další. Nezapomeňte kontrolovat hladinu vody.

Bezpečnost

Hotdogovač je vybaven pojistkou, která zamezí jeho přehřátí. Na spodní straně spotřebiče jsou umístěný pogumované nožičky, díky nímž spotřebič neklouže po pracovní ploše.

Údržba

Údržba je vcelku standardní. Tělo přístroje a ohřívací trny byste měli otírat pouze navlhčeným hadříkem.

Ohřívací nádobu pak můžete umýt pod teplou tekoucí vodou s použitím klasického neabrasivního saponátu. Výrobce zmiňuje i bezproblémové mytí nádoby a nástavce na vejce v myčce na nádobí.

Závěr

Gallet Gourmet MAH 502 je poměrně levný hotdogovač, který bez problémů poslouží ve většině domácností. Jeho velkou výhodou jsou dva ohřívací trny a velká ohřívací nádoba. Díky tomu snadno a rychle připravíte párky v rohlíku i pro větší množství strávníků. Pokud by Vám stačil menší hotdogovač, podívejte se na Gallet Dijon MAH 50. A pokud byste chtěli hotdogovač s lepším provedením, ale zároveň i vyšší cenou, tak zvažte např. Guzzanti GZ 460.

Najít nejnižší cenu na Heureka.cz

Hodnocení
4.5

Výborný hotdogovač pro více strávníků

Hotdogovač Gallet Gourmet MAH 502 je dobrou volbou pro ty, kdo potřebují připravovat více párků v rohlíku najednou a nechtějí příliš utrácet.