Domů » Recenze » Gallet Dijon MAH 50 – recenze hotdogovače

Gallet Dijon MAH 50 – recenze hotdogovače

Gallet Dijon MAH 50 je v době tvorby tohoto textu dle internetových srovnávačů jedním z nejoblíbenějších hotdogovačů na českém trhu. Zároveň patří mezi nejlevnější hotdogovače vůbec. Stojí za to si jej pořídit? Na to se blíže podíváme v této krátké recenzi.

Parametry

Počet trnů:1
Kapacita nádoby:12 párků
Materiál nádoby:Plast
Materiál těla:Plast
Nezávislý ohřev:Ano, vlastní spínač pro ohřev párků i pečiva
Vaření vajec:Ano
Držák na vejce:Ano - až 6 kusů
Tepelná pojistka:Ano
Příkon:380 W
Rozměry:23 x 20 x 12 cm
Hmotnost (NETTO):0,73 kg

Foto

Líbí se nám

  • Kapacita na 12 párků
  • Skladnost
  • Snadná obsluha
  • Některé části lze mýt v myčce
  • Nástavec na vaření vajec
Nelíbí se nám

  • Nelze regulovat teplotu
  • Trn se pomalu nahřívá
  • Spínače nejsou nijak označeny – musíte si zapamatovat, který co ovládá

Nádoba na ohřev párků

Gallert Dijon MAH 50 disponuje nádobou na ohřev až 12 nožek párků. To je dostatečný počet i pro větší akce oslavy.

Ohřívací nádoba je vyrobena z čirého plastu, což je vcelku pochopitelné, protože varné sklo není v této cenové kategorii příliš reálné.

Do nádoby můžete najednou uložit až 12 tenčích párků nebo klobás. Důležité je slovo „až“ protože reálný počet bude záviset na konkrétním druhu párků. Nicméně tenčích párků, jako jsou např. Vídeňské párky, by se do nádoby mělo vejít opravdu 12.

Na těle přístroje jsou umístěny 4 oblé výstupky, které zajišťují přesné umístění ohřívací nádoby. Jediné, co musíte udělat, je natočit nádobu tak, aby zářezy na její spodní straně zapadly na zmíněné výstupky.

Horní strana nádoby se pak při zahřívání přikryje plastovým víkem s otvorem na odvod páry. Dávejte si pozor, abyste při ohřevu nedávali nad otvor ruku.

Trny na ohřev pečiva

Na rozdíl od svého většího bráchy – Gourmet MAH 502 – disponuje tento model pouze jedním nahřívacím trnem. To samo o sobě nelze považovat za nevýhodu. Model je prostě vhodnější pro ty z vás, kdo nutně nepotřebují ohřívat dva kus pečiva najednou.

Nespornou výhodou absence druhého trnu je menší velikost spotřebiče.

Samotný trn je jako obvykle vyroben z nerezové oceli.

Ovládání

Ovládání přístroje je veskrze jednoduché. K obsluze slouží jen dva spínače. Jedním se ovládá ohřev nádoby a druhým ohřev ocelového trnu. Co trochu zarazí, je fakt, že se výrobce neobtěžoval spínače označit. Budete si tedy muset zapamatovat, který spínač ovládá trn a který ohřev vody. Horní je pro ohřev vody a spodní pro ohřev trnu.

Ohřev párků

K ohřevu párků stačí do nádržky na vodu nalít určené množství vody. Nasadit na aretační výstupky nádobu s párky a s nasazeným víkem. Dále jen přepnete spínač pro ohřev a počkáte, dokud se párky neohřejí. Délka ohřevu opět závisí na konkrétním typu uzeniny. Většinou se ale bude pohybovat mezi 5-10 minutami.

Časovačem přístroj vybavený není, takže si čas musíte hlídat sami.

Ohřev pečiva

Pečivo se ohřívá taktéž pouhým přepnutím spínače. Stačí napíchnout rohlík na trn a spustit ohřev. Prvotní nahřátí trvá poměrně dlouho, ale další kusy pečiva se již ohřívají rychleji.

Stejně jako u ohřevu nádoby s párky si délku ohřevu pečiva musíte sledovat sami.

Další funkce

Stejně jako Gallet Gourmet MAH 502, i tento hotdogovač umožňuje přípravu i jiných potravin než uzenin. Nic vám nebrání  v ohřevné nádobě uvařit kukuřici, brokolici nebo i jinou zeleninu. Ideální je pak využití pro přípravu vajec naměkko a natvrdo. K tomu účelu je v balení i speciální nástavec, do kterého postavíte až 6 vajec najednou.

Čas vaření vajec si musíte hlídat a bude se trochu lišit od klasického vaření ve vodě. Výrobce sice v návodu uvádí doporučené časy, ale nejlepší je si vyzkoušet, jaký čas vám bude nejvíce vyhovovat.

Bezpečnost

Hotdogovač je vybaven ochranou proti přehřátí. To znamená, že když se teplota přiblíží kritické hranici, hotdogovač se sám vypne.

Z ohřevné nádoby i z trnu na pečivo může sálat značné teplo. Z toho důvodu je nutné, abyste hotdogovač neumisťovali příliš blízko nábytku nebo jinému hořlavému materiálu. Dle výrobce byste měli mít nad ohřevnou nádobou alespoň 50 cm volného prostoru. Je tedy vhodné neumisťovat přístroj přímo pod horní skříňky kuchyňské linky.

Údržba

Na údržbě není nic složitého. Nádobu na párky i s víkem a nástavcem na vejce můžete bez obav mýt v myčce. Lze to samozřejmě i ručně, ale při ručním mytí nepoužívejte abrazivní prostředky a vyvarujte se i drátěnce, protože čirý plast se snadno poškrábe.

Plastovou základnu hotdogovače a ohřívací trn můžete očistit navlhčeným hadříkem nebo houbičkou.

Nezapomeňte, že po ohřevu je nerezový trn horký a může vás popálit. Čistěte jej tedy až po úplném vychladnutí.

Závěr

Gallet Dijon MAH 50 je povedený malý hotdogovač, který ocení zejména ti, kdo nepotřebují připravovat více párků v rohlíku najednou. Díky absenci druhého hrotu je tento model skladný, a přesto pro domácí použití plně dostačující. Zamrzí snad jen absence časovače a pomalejší ohřev trnu.

Najít nejnižší cenu na Heureka.cz

Hodnocení
4

Hotdogovač pro nenáročné

Nepotřebujete nutně připravovat velké množství párků v rohlíku? Pak by pro vás mohl byt Gallet Dijon MAH 50 zajímavou volbou ze poměrně nízkou cenu.