Domů » Recenze » Ariete 186 – recenze retro hotdogovače

Ariete 186 – recenze retro hotdogovače

Ariete 186 není typickým hotdogovačem, s jehož pomocí byste si připravili párek v rohlíku tak, jak jej známé z každého stánku s rychlým občerstvením. Naopak, tento přístroj je určený k přípravě hotdogů tak, jak je znáte z amerických filmů. Čili naříznuté pečivo a v něm párek nebo klobása s rozmanitou přílohou.

Na rozdíl od ostatních přístrojů zde tak tak nenajdeme ani nahřívací trny, ani nahřívací parní nádobu.

Hotdogovač Ariete funguje tak trochu jako klasický toastovač nebo topinkovač.

Ocenit musíme pěkný retro design, kterým jsou výrobky značky Ariete proslulé. Hotodogovač je vyvedený v červené barvě. Bylo by skvělé, kdyby byly v nabídce i jiné barevné variace. Ne každému se červený spotřebič bude líbit nebo hodit do kuchyně. Skvěle by vypadalo například krémové provedení.

Parametry

Počet trnů:0
Maximální počet párků:2
Maximální počet rohlíků:2
Možnost volby stupně propečení:Ano
Vaření vajec:Ne
Příkon:650W

Foto

Líbí se nám

  • Malé rozměry
  • Snadná obsluha
  • Povedený retro design
Nelíbí se nám

  • Klasický párek v rohlíku tímto přístrojem nepřipravíte
  • Mohlo by být na výběr z více barev

Ovládání

Ovládání hotodogovače je jednoduché a je velmi podobné toustovači. V horní části naleznete několik otvorů. Dva krajní jsou určeny pro pečivo. To podélně nakrojíte a vložíte jej do otvoru. Ohřívat můžete dva kusy najednou.

Mezi otvory na pečivo je pak umístěn otvor na párky. Párky se vkládají do speciálního držáku, který vložíte do zmíněného otvoru. Ohřívat můžete opět dva kusy najednou. Hotové párky jsou na rozdíl od jiných hotdogovačů spíše jako by byly ugrilované na elektrickém grilu než uvařené v parním hrnci.

Pak již stačí jen zapnout přístroj spínačem. Stupeň propečení si můžete navolit pomocí otočného voliče, tak jako u topinkovače. Na výběr máte z 5 stupňů. Touto volbou ovlivníte čistě jen délku opékání. Hotdogovač sám o sobě netuší, jestli už jsou potraviny dost prohřáté nebo ne. Z toho důvodu si musíte stupeň propečení sami vyzkoušet, protože ideální nastavení se bude lišit podle použitého pečiva a párků. Rozhodně bychom nedoporučili hned napoprvé nastavit maximální stupeň, jelikož byste s největší pravděpodobností skončili s černým rohlíkem a smradem v celé domácnosti.

Samotný ohřev pak spustíte stlačením páčky na straně hotdogovače. Po dosažení navoleného stupně propečení se párky i pečivo vysunou nahoru.

Celý princip je jednoduchý a funguje překvapivě dobře. K vyjmutí párků a pečiva jsou k přístroji přibaleny malé kleštičky kombinované s háčkem.

Hotdogovač Ariete 186 s připravenými hotdogy

Bezpečnost

Z hlediska bezpečnosti je nutné dbát na to, že se pečivo uvnitř velmi snadno začne při špatném nastavení pálit. Přístroj tedy nenechávejte bez dozoru a nestavějte jej pod hořlavý materiál jako jsou například záclony nebo utěrky.

Při přípravě se celý hotdogovač, a především jeho horní část značně zahřívá, dávejte tedy pozor na popáleniny a nenechávejte spotřebič obsluhovat malé děti.

Údržba

Čištění je o něco složitější než u běžného hotdogovače. Pod tekoucí vodou můžete omýt prakticky je držák na párky. Zbytek přístroje pod vodu nesmí a čistit jej můžete jen mírně navlhčeným hadříkem.

Ve spodní části je umístěný malý vysunovací tác, který slouží k zachytávání drobků z ohřívaného pečiva. Ideálně byste jej měli vysypávat po každé přípravě hotdogů, jinak hrozí připálení drobků.

Závěr

Ariete 186 je pěkný designový hotdogovač, ve kterém si snadno a rychle připravíte hotdogy v americkém stylu. Najedou můžete připravovat dva hotdogy, což sice není mnoho, ale příprava je na druhou stranu poměrně rychlá. Cena přístroje je relativně nízká.

Pokud preferujete spíše klasický párek v rohlíku, tak se porozhlédněte po jiném hotdogovači. Zajímavou volbou je Guzzanti GZ 460.

Najít nejnižší cenu na Heureka.cz

Hodnocení
4.5

Povedený retro hotodogvač

Ariete 186 je pěkný designový hotdogovač pro přípravu hotdogů v americkém stylu.

Pokud preferujete spíše klasický párek v rohlíku, tak se porozhlédněte po jiném hotdogovači.