Domů » Recenze » Guzzanti GZ 460 – recenze stylového hotdogovače

Guzzanti GZ 460 – recenze stylového hotdogovače

Jestliže toužíte po hotdogovači vyrobeném z kvalitnějších materiálů, než je plast a s líbivým designem, pak by pro vás hotdogovač Guzzanti GZ 460 mohl být tou správnou volbou.

Tento hotdogovač je vyroben převážně z kovu a skla. Samozřejmě je však kvůli toho nutné počítat s vyšší cenou oproti plastové konkurenci.

Některé levnější hotdogovče mohou působit svým zpracováním trochu jako plastové hračky ve srovnání s Guzzanti GZ 460.

Parametry

Počet trnů:2
Kapacita nádoby:12 párků
Ohřev nádoby a trnů zvlášť:Ne
Termostat:Ano (30 - 100 °C)
Materiál nádoby:Sklo
Materiál těla:Nerez
Možnost vaření vajec:Ano
Nástavec na vejce:Ne
Rozměry (V x Š x H):33,8 x 33,5 x 29,7 cm
Příkon:420 W
Hmotnost:3,5 kg

Foto

Líbí se nám

  • Líbivý design s retro nádechem
  • Skleněná nádoba na ohřev párků
  • Nerezový koš na párky
  • Možnost regulace teploty
Nelíbí se nám

  • Vysoká cena
  • Nelze ovládat ohřev trnů a nádoby na vodu zvlášť
  • Velmi skromný návod

Nádoba na ohřev párků

Nádoba na ohřev párků je zde řešena trochu jinak než u plastových hotdogovačů. Nádoba, respektive válec, je vyroben z varného skla a do něj se ještě umisťuje nerezový koš. Do koše pak vkládáte párky nebo jiné potraviny, které chcete ohřát.

Sklo je samozřejmě kvalitnější materiál než plast, nicméně zde je nádoba pouze postavená na zásobník vody a poměrně snadno se vám může stát, že se nádoba vyvrátí a kvůli křehkosti skla i rozbije. Bez nádoby samozřejmě hotdogovač nebude ohřívat párky a zda výrobce prodává náhradní nádoby je otázkou.

Řešení koše chválíme. Spodní strana je poměrně hustě „vypletená“ a tak nehrozí, že by ani ty nejtenčí párky propadly. Co se týče kapacity, tak počítejte, že se do koše vměstná až 12 párků.

Trny na ohřev pečiva

Hotdogovač je vybaven dvěma trny na ohřev pečiva. Vyrobeny jsou klasicky z nerezu a na rozdíl od některých jiných hotdogovačů mají poměrně ostrý hrot. Napíchnutí rohlíků je tak bezproblémové.

Trny jsou poměrně tlusté a může se vám stát, že se na nich tenký rohlík roztrhne. Doporučujeme proto vybírat spíše tlustší rohlíky.

Guzzanti GZ 460 - příprava kukuřice

Ovládání

K ovládání slouží pouze jeden otočný volič, pomocí kterého hotdogovač zapínáte a nastavujete požadovanou teplotu. Termostat umožňuje nastavit teplotu od 30 do 100 stupňů.

Ohřev párků

Ohřev párků probíhá velmi podobně jako u jiných hotdogovačů.

Do zásobníku nalijete vodu. Výrobce zcela nepochopitelně do zásobníku nevyznačil žádnou rysku. Místo toho vám v návodu říká, že máte misku naplnit maximálně z 80 %.

Nad zásobník pak postavíte skleněný válec a do něj vložíte nerezový koš s párky. Přiklopíte poklicí, která je mimochodem také nerezová, a můžete zapnout ohřev.

Nahřátí vody při nastavení nejvyšší teploty je poměrně rychlé a párky tak máte připraveny během několika minut.

Ohřev pečiva

Pečivo samozřejmě nahříváte napíchnuté na nerezové trny.  Jak jsme již zmínili, trny nemají samostatné ovládání, takže se začnou nahřívat hned jak zapnete ohřev párků. To by samo osobě nevadilo. Problém je spíš v tom, že jakmile máte párky uvařené, bude vám neustále zbytečně vařit i voda, i když už potřebujete jen ohřívat pečivo. Nevýhoda tohoto řešení se pak projevuje i na spotřebě hotdogovače. U přístrojů, kde si můžete ohřev zvolit odděleně, máte příkon třeba jen 15 kW při ohřevu trnů a 350 kW při ohřevu párků.

Další funkce

Kromě přípravy párků v rohlíků můžete hotdogovač využít i k vaření vajec, kukuřice a dalších potravin, které lze vařit v páře. Výrobce ve návodu však nic konkrétního neuvádí, a tak si budete muset časy přípravy vyzkoušet sami. Pro přípravu vajec zde bohužel chybí specializovaný držák, nicméně díky nerezovému koši to není až tak velký nedostatek.

Bezpečnost

Na spodní straně přístroje najdete pogumované „nožičky“ díky nímž stojí hotdogovač vcelku pevně na místě.

Pojistku proti přehřátí výrobce vysloveně nezmiňuje. Je však ale pravděpodobné, že v přístroji zabudovaná bude.

Při přípravě párků v rohlíku si dávejte pozor na horní nerezovou plochu, která se poměrně dost zahřívá.

Údržba

Údržba je víceméně standardní. Spodní část přístroje jako obvykle nesmíte ponořit do vody ani používat k čištění tekoucí vodu. Důvodem je samozřejmě elektronika uvnitř. Vystačit si tak musíte s navlhčeným hadříkem. Vyhněte se abrasivním prostředkům a hrubým houbičkám, protože nerezové části bývají u všech spotřebičů náchylné na poškrábání.

Nádobu, nerezový koš na párky i poklici můžete umývat bez omezení.

Závěr

Guzzanti GZ 460 je na první pohled líbivý hotdogovač vyrobený z kvalitních materiálů. Svou práci odvede velmi dobře. Nicméně mohl by být ještě lepší a to zejména, kdyby bylo možné ovládat ohřev pečiva a párků zvlášť. Pokud hledáte levnější hotdogovač s dvěma trny, tak zvažte Gallet Gourmet MAH 502. Alternativou může být také speciální „toastovací“ hotdogovač Ariete 186.

Najít nejnižší cenu na Heureka.cz

Hodnocení
4.5

Kvalitní hotdogovač vyšší střední třídy

Hotdogovač pro domácí použití vyrobený z kvalitních materiálů, kterému k dokonalosti chybí snad jen možnost ovládat ohřev nádoby a trnů nezávisle na sobě.