Domů » Recenze » Weber Go Anywhere – recenze plynového grilu

Weber Go Anywhere – recenze plynového grilu

Milujete kempování? Milujete grilování? Jestliže jste odpověděli na obě otázky “ano”, tak by vás mohl zaujmout plynový gril Go-Anywhere ze stáje legendární společnosti Weber. Pokud kempovat nechcete, ale i přesto hledáte malý přenosný gril, u kterého se nemusíte starat o uhlí, tak i pro vás může být tento model zajímavý.

Parametry

Výrobce:Weber
Typ grilu:Plynový - přenosný
Počet hořáků:1 – nerezová ocel
Výkon:1 900 W
Elektronické zapalování:Ano
Velikost grilovací plochy:42 x 26 cm
Rozměry ve složeném stavu:37 x 53 x 31 cm
Poklop:Ano
Postranní stolky:Ne
Hmotnost:Cca 6 kg
Barva:Černá

Foto

Líbí se nám

  • Kompaktnost – ve složeném stavu zabírá malý prostor
  • Jednoduchá obsluha – stačí připojit kartuši, zapálit a během 5 minut grilujete
  • Výborné zpracování
  • Piezo zapalování – není potřeba mít zápalky
Nelíbí se nám

  • Pro více než 4 osoby je malý
  • Absence odkapávacích nádob – špatně se čistí spodní část grilu, pokud jí alespoň nevystelete alobalem
  • Provoz pouze na kartuše – připojovací sadu na PB láhve musíte dokoupit zvlášť

Zpracování, funkce a vybavení

Jak jsme u grilů značky Weber zvyklí, i Go-Anywhere je zpracovaný na výbornou. Gril svým vzhledem připomíná dva pekáče přiložené k sobě, ale celkově vypadá moc pěkně.

Z materiálů převažuje samozřejmě kov. A to konkrétně ocel. Z oceli jsou vyrobeny, jak kotel, tak i víko, nohy i madlo. Abyste se nepopálili, madlo je vylepšeno ergonomickou rukojetí vyrobenou z žáru odolného plastu a zároveň je kryto kovovým štítkem, díky kterému nehrozí, že byste se při uchopení madla nechtěně dotkli horkého poklopu.

U dřívějších verzí tohoto grilu byly další madla umístěny i po stranách. U aktuální verze je již nenajdete, což sice trochu zhoršuje možnost přenášení horkého grilu, ale na druhou stranu tento krok představuje úsporu místa.

Nejdůležitější součástí grilu je samozřejmě jeho rošt. Ten u tohoto modelu nabídne grilovací plochu o rozměrech 42 x 26 cm, čili 1092 cm2. To je plocha dostatečná průměrně pro grilování pokrmů pro 4 strávníky. Pokud byste potřebovali na cesty větší plochu, můžete se mrknout na jiný plynový gril – Weber Q 1200.

Rošt je vyroben z porcelánem smaltované oceli. Nejedná se o klasický rošt s příčkami jak jej známe z levnějších grilů. Tento rošt je tvořen “vlnkami” s průřezy, přičemž průřezy nenajdete přímo nad hořákem. A to proto, aby docházelo k rovnoměrnému rozprostírání sálajícího tepla po celé grilovací ploše. Zároveň se tak eliminuje odkapávání tuku a grilovacích šťáv přímo na hořák. Nicméně na straně, kde je umístěn přívod plynu, je žár stejně vyšší než na druhé straně. To ale není nutně na škodu, protože na druhou stranu můžete umístit pokrmy, které nepotřebují tak velký žár – například zeleninu nebo pečivo.

O žár se stará jeden plynový hořák trubicového tvaru, který se nachází uprostřed kotle grilu a vede po celé jeho délce. Výkon tohoto hořáku je 1900 W. Jelikož je Go-Anywhere koncipován jako přenosný gril, zdrojem plynu jsou standardně plynové kartuše. S vhodnou připojovací sadou bude ale bez problému fungovat i s PB láhvemi. I při provozu na kartuše vydrží gril pracovat několik hodin.

Přívod plynu je plynule regulovatelný otočným regulátorem, takže si při grilování můžete bez problémů nastavit přesně takovou teplotu, jakou chcete. Ke zapalování slouží jako obvykle elektronické Piezo zapalování. Není tak nutné nosit sebou zápalky nebo zapalovač. Jednoduše spustíte přívod plynu a následně zmáčknete tlačítko zapalování. Po zmáčknutí tlačítka u hořáku dojde k vytvoření jiskry a plyn se tak zapálí. Následně jen stačí počkat na rozpálení grilu a můžete vesele grilovat.

Pokud nastavíte výkon na maximum a přiklopíte rošt poklopem, můžete začít grilovat již za 5 minut, což je prostě nesporná výhoda plynových grilů oproti grilům na dřevěné uhlí.

Na první pohled se může zdát, že samotný poklop grilu není dobře vyřešen a že neustále budete hledat místo, kam rozpálený poklop bezpečně položit. Na to ale designeři také mysleli. Uvnitř poklopu jsou totiž dva háčky, s jejichž pomocí víko po odklopeni zavěsíte na zadní stranu kotle. Jednoduché a pohodlné řešení a nemusíte se bát, že v kempu založíte požár.

Gril je vybaven ocelovými nohami. Ty mají podobu tenkých oblouků a když gril nepoužíváte, můžete je sklopit. Nohy se po sklopení „zacvaknou“ k poklopu a pevně jej tak drží na místě. Po zacvaknutí pak můžete gril pohodlně přenášet. Ke spodní části grilu nejsou nohy připevněny na pevno. Jsou pouze nacvaknuté do připravených otvorů. V případě potřeby je díky tomu lze snadno odmontovat. Nohy ovšem nejsou moc vysoké a tak se na grilu nejpohodlněji griluj, když jej umístíte třeba na kempingový stůl. Můžete jej samozřejmě postavit i na pevnou zem, nicméně nedoporučujeme jej stavět do trávy, protože se spodní část grilu hodně zahřívá a mohlo by dojít k vypuknutí požáru.

Co se týče přenosnosti, gril váží zhruba 6 kg, což není mnoho, nicméně na dlouhé nošení například na pěší výlet to úplně není. Na převoz v karavanu je však kombinace hmotnosti a velikosti naprosto ideální.

Údržba

Z hlediska údržby a čištění není Go-Anywhere extra náročný, pokud se postaráte o jednu důležitou věc a to jsou odkapávající šťávy a tuk. Gril sám o sobě nemá vyřešený sběr grilovacích šťáv a tak prostě volně odkapávají přímo do kotle. Pokud to nebudete nijak řešit, tak může být následné čištění peklo. Doporučujeme tedy kolem hořáku umístit misky, které budou šťávy zachytávat. Vhodné jsou třeba misky z pevnějšího alobalu – rozhodně do grilu nedávejte nic hořlavého! Případně je možné v německé Amazonu zakoupit hliníkové misky vyrobené přímo na míru tohoto grilu. U nás jsme nic podobného bohužel nenašli. Alternativou je alespoň vystlání dna kotle alobalem. Ten po grilování vyjmete a vyhodíte a dno kotle nebude tak moc znečištěné.

Hodnocení zákazníků

Ve převážné většině jsou zákazníci s grilem velmi spokojeni. Vyzdvihuji především jeho kompaktnost a kvalitu zpracování. Spokojenost panuje také s jednoduchou montáží a přípravou na grilování. U jednoho zákazníka jsme narazili na již námi zmiňovaný neduh s čištěním kotle od odkapávajících šťáv. Na Heureka.cz má gril k únoru 2022 zákaznické hodnocení 95%.

Najít nejnižší cenu na Heureka.cz

Hodnocení
4.5

Výborný gril na cesty

Gril Weber Go-Anywhere je výbornou volbou pro milovníky grilování, kteří hledají kompaktní gril na cesty nebo i třeba na balkón. Jeho zpracování je na vysoké úrovní a vše funguje, jak má. Gril můžeme jednoznačně doporučit. Jednou z nevýhod je absence odkapávacích nádob, nicméně problém lze vyřešit svépomocí alobalem nebo vhodnými miskami.

Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovují plynové grily, tak můžete omrknout i jeho verzi na dřevěné uhlí, která nese stejné jméno a stojí zhruba o polovinu méně.