Domů » Elektronika a počítače » Vybíráme nejlepší bezdrátové reproduktory pro rok 2024

Vybíráme nejlepší bezdrátové reproduktory pro rok 2024

Bezdrátový reproduktor je hit dnešní doby. Bezdrátové reproduktory za poslední dobu nabraly na popularitě a postupně se rozšířily od mladistvých do všech věkových skupin. Tento malý, ale výkonný „repráček“ vám zajistí rychlou a jednoduchou cestu k poslechu muziky z vašeho telefonu, tabletu nebo počítače, a to v lepší kvalitě, než by zněla přehrávaná přímo z nich. Hudbu přes bezdrátový reproduktor můžete přehrávat, ať se nacházíte kdekoliv.

Jestliže jste fanouškem muziky a/nebo jste neustále v pohybu, pak je bezdrátový reproduktor pro vás ideálním řešením. Bezdrátový reproduktor je také skvělý na chatu, do parku, na piknik, pláž, hory, na stanovačku, prostě kamkoliv.

Trh je však v poslední době přesycen nejrůznějšími bezdrátovými reproduktory. Reproduktory se vyrábějí v rozmanitých tvarech, velikostech, provedeních a cenách. Každý z nich může mít třeba i odlišné funkce. Jak tedy vybrat ten nejlepší bezdrátový reproduktor?

Odpověď naleznete níže v našem článku společně s 5 nejlepšími bezdrátovými reproduktory podle recenzí uživatelů.

Nejprodávanější bezdrátové reproduktory 2024

V tabulce naleznete nejprodávanější bezdrátové reproduktory.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
JBL Charge 5953 206 – 6 635 KčRecenze
JBL Flip 6962 299 – 6 755 KčRecenze
JBL Go 396769 – 1 462 KčRecenze
Niceboy RAZE Radion 4911 178 – 1 499 KčRecenze
Niceboy RAZE 3 Titan881 519 – 2 199 KčRecenze
JBL Partybox 110978 090 – 11 988 KčRecenze
JBL Boombox 3958 787 – 15 289 KčRecenze
Nexby Wawe100599 – 899 KčRecenze
JBL Xtreme 3976 079 – 10 280 KčRecenze
JBL PartyBox 3109512 112 – 20 657 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší bezdrátový reproduktor?

Abychom vám pomohli vybrat ten nejlepší bezdrátový reproduktor pro vás, připravili jsme seznam nejdůležitějších faktorů, na které je třeba se zaměřit.

Výkon – Na trhu nalezneme nejrůznější reproduktory s výkonem 15 až třeba i 700W. Obecně lze říci, že platí pravidlo – čím vyšší výkon, tím lepší zvuk, ale větší váha a rozměry. Reproduktory s menším výkonem jsou zpravidla malinké, že se vejdou i do kapsy, jedná se o klasické cestovní reproduktory. Ty mají nejčastěji výkon 15 – 30W. Více wattová zařízení už pak nejsou tak kompaktní a přenosná. Reproduktory s výkonem 700W mají třeba i 15 kilogramů, kolečka a taháte je za sebou. Tady už ovšem ale mluvíme o velice kvalitním zvuku.

Počet reproduktorů – Jaký počet reproduktorů si vyberete, závisí zcela na vašem gustu. K dostání jsou nejběžněji varianty:

  • 1 + 0
  • 2 + 0
  • 2 + 1
  • 2 + 2
  • 4 + 2
  • 5 + 1

První číslo označuje počet reproduktorů a druhé pak reproduktor pro nízké tóny – basy. Variantu 1 + 0 mají nejběžnější malé reproduktory, které jsou vhodné na cestování. Pro lepší hudební zážitek jsou pak vhodné varianty o 2 reproduktorech a pro filmy a prostorový zvuk pak je úplně nejlepší 5 reproduktorů.

Konektivita – Samozřejmostí je bluetooth propojení, pomocí níž se spárujete s telefonem, PC nebo tabletem a můžete vesele přenášet hudbu a zvuk. Obdobou může být NFC, které umožňuje propojení s mobilním telefonem, ovšem na výrazně krátkou vzdálenost (jedná se zde o centimetry). Dále některé bezdrátové reproduktory mají i vstup pro 3,5 mm jack, micro USB port, slot na paměťové karty nebo i WiFi.

Výdrž baterie – Výdrž baterie je kritérium, které se nesmí přehlédnout, zvláště pokud s reproduktorem budete cestovat. Můžeme říci, že rozmezí je 5 – 30 hodin. Levnější a menší reproduktory obvykle vydrží 8 -12 hodin a ty lepší a větší pak i přes 20 hodin.

Dodatečné funkce – jak jsme zmínili na začátku, bezdrátový reproduktor může mít speciální funkce:

  • FM rádio – jedná se o rádio přímo v bezdrátovém reproduktoru, takže k poslechu pouhého rádia nebude zapotřebí připojovat telefon ani jiné zařízení.
  • Svítilna – některé reproduktory mají i funkci svítilny.
  • Mikrofon – integrovaný mikrofon lze využít pro telefonování.
  • Displej – některé reproduktory jsou vybaveny i displejem a různé reproduktory mohou mít různé displeje. Některé jsou podsvícené, jiné ne, mohou kromě ovládání indikovat i stav baterie, čas, přehrávanou píseň apod.
  • Podsvětlení – některé reproduktory jsou dokonce i podsvícené a světlo může i měnit barvu a intenzitu podle hudby.
  • Ovládací prvky na reproduktoru – ovládací prvky na reproduktoru mohou mít podobu displeje anebo i různých tlačítek. Lze jimi obvykle ovládat hlasitost nebo měnit písničky.

Voděodolnost – Pokud si pořizujete bezdrátový reproduktor na cesty do přírody, pak se určitě nezapomeňte podívat na jeho voděodolnost. Voděodolnost se označuje zkratkou IPX. Podívejte se nyní, co která hodnota znamená.

  • IPX1 – odolnost vůči stékající vodě až 10 minut.
  • IPX2 – odolnost vůči  stékající vodě až 10 minut a navíc i proti padající vodě při náklonu 15°.
  • IPX3 – odolnost vůči  pocákání vodou.
  • IPX4 – odolnost vůči  pokropení (až 10 litrů za minutu po dobu 5 minut).
  • IPX5 – odolnost vůči  stříkající vodě (po dobu 3 minut na vzdálenost 3 metry).
  • IPX6 – odolnost vůči  silnému proudu stříkající vody (po dobu 3 minut na vzdálenost 3 metry).
  • IPX7 – odolnost vůči  krátkodobému ponoření do vody (až 1 metr hluboko maximálně 5 sekund).
  • IPX8 – odolnost vůči  nepřetržitému potopení (až 5 metrů hluboko až 1 hodinu).

Cena – Pokud netoužíte vyloženě po „dělu“, ale jde vám o malý milý bezdrátový reproduktor na výlety a podobně, pak se určitě vejdete do 2000 korun a budete nadmíru spokojeni. Pokud se ovšem nespokojíte se standardem a jste náročnější a chcete si zvuk užívat, pak zaplatíte více. Cena se pak bude odvíjet od nejrůznějších funkcí a počtů reproduktorů. Může vystoupat až nad 10 000 korun.

Nejlépe hodnocené bezdrátové reproduktory za rozumnou cenu

JBL Flip 5

JBL Flip 5JBL Flip 5 je nástupcem velice populárního válcového reproduktoru JBL Flip 4. Novinka je oproti předchůdci vybavena výkonnějším reproduktorem. Konkrétně je to reproduktor 1x20W. Flip 5 je rovněž vybaven baterii s větší kapacitou, nicméně maximální doba poslechu zůstává kvůli zvednutému výkonu stejná, tedy 12 hodin. Dobíjení se provádí pomocí USB-C kabelu a do plna reproduktor dobijete za cca 2 a půl hodiny.

Reproduktor obdržel certifikaci IPX7 a je tedy vodotěsný až do hloubky 3 m. Pod vodou hudbu asi nikdo poslouchat nebude, ale voděodolnost se jistě hodí u bazénových party. Jestliže se vám nelíbí klasická černá barva, nezoufejte, Flip 5 je k dispozici v celé řadě barevných odstínů.

Bezdrátová komunikace probíhá prostřednictvím Bluetooth 4.2.

Pokud byste chtěli poslouchat hudbu ve stereo režimu, je potřeba dokoupit druhý reproduktor.

Pro

  • Solidní výdrž baterie
  • Na přenosný reproduktor dobrý zvuk
  • Voděodolnost

Proti

  • Nelze propojit se staršími verzemi Flipu

Najít nejnižší cenu

JBL Charge 4

JBL Charge 4Jak již z názvu asi vyplývá, opět tu máme, co dočinění s novější verzi osvědčeného přístroje. JBL Charge je oproti verzi Flip o něco dražší a výkonnější řada přenosných reproduktorů.

JBL Charge 4 je válcový reproduktor s výkonem 30 W a výdrží až 20 hodin na jedno nabití. Nabíjení zajišťuje kabel USB typu C, který je součástí balení. Specialitu představuje možnost reproduktor využít jako powerbanku k nabití mobilního telefonu.

Reproduktor má hmotnost necelé 1 kg. Na treky jej tedy nejspíš tahat nebudete.

Stejně jako Flip 5 má i tento reproduktor certifikaci IPX7. Snese tedy bez problémů party na pláži, u bazénu a nevadí mu ani letní deštík.

Pro

  • Kvalitní zvuk
  • Dlouhá výdrž
  • Možnost nabíjení telefon

Proti

  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost

Najít nejnižší cenu

JBL Go 3

JBL Go 3Jako další v pořadí jsme vybrali opět reproduktor JBL – tentokrát model Go třetí generace. Pomocí bluetooth se dá bez-problému připojit k tabletu nebo mobilnímu telefonu. Reproduktor je vybaven dobíjecí baterií, která má výdrž až 5 hodin přehrávání. Reproduktor je mono a jeho celkový RMS výkon je 4,2 W. Oproti první generaci se pyšní certifikací IP 67.

Na úzké nalezneme i poutko, se jehož pomocí reproduktor připnete třeba k barohu nebo opasku.

Co se týče nabíjení, to se provádí pomocí kabelu USB typu C, který je součástí balení. Do plna se baterie dobije zhruba za 2,5 h.

Samozřejmostí je výběr z několika barev.

Co je poněkud zarážející, je fakt, že GO 3 přišel o mikrofon, kterým byly vybaveny obě předchozí verze.

Pro

  • Jednoduché ovládání
  • Dobrý výkon
  • Malý rozměrem, velký zvukem

Proti

  • Chybí mikrofon

Najít nejnižší cenu

Niceboy RAZE 3 Titan

Niceboy RAZE 3 TitanNiceboy Raze 3 Titan je stylový, přenosný bluetooth reproduktor se silným výkonem – 50 W. Reproduktor je sice mono, ale díkyfunkci True Wireless můžete dva reproduktory propojit a docílit tak stereo zvuku.

Vestavěná 5000 mAh baterie vydrží přehrávat hudbu až 15 h a díky USB konektoru lze z reproduktor využít i jako powerbanku.

Hudbu můžete přhrávat jak pře Bluetooth, tak i z paměťových SD karet nebo i USB flashdisků.

Bonusem je AUX-in vstup pro 3,5mm audio kabel, díky němuž můžete používat zařízení, která nejsou vybavena bluetooth funkcí. Kabel je součástí balení.

Přítomno je i FM rádio, což se až tak často nevidí.

V neposlední řadě oceníte také praktické poutko, které využijete na cestách. Výhodou je jeho vodotěsnost, takže si jej bez obav můžete vzít k bazénu.

Pro

  • Vysoký výkon
  • Vodotěsnost
  • Vestavěný mikrofon
  • FM rádio

Proti

  • Špatně navržené nastavovaání hlasitosti – stejné tlačítka slouží k přeskakování skladeb

Najít nejnižší cenu

LAMAX Storm1

LAMAX Storm1Pokud se vám zdají originální výrobky firmy JBL příliš drahé, dobrou alternativou mohou být reproduktory Lamax. Konkrétně Lamax Storm1 je přenosný reproduktor s výkonem 40 W a výdrží až 15 hodin. Dobití na maximum pak trvá zhruba 3 hodiny.

Bezdrátový přenos probíhá prostřednictvím nejnovější verze Bluetooth 5.0 a to s dosahem až 15 metrů.

Reproduktor má pogumované tělo, kterému díky splnění normy IP67 nevadí ani déšť.

S pomocí funkce True Wireless Stereo můžete připojit další reproduktor stejného typu a celkový výkon tak zdvojnásobit a užít si poslech ve stereo režimu.

Kromě bezdrátového režimu podporuje Lamax Storm1 i paměťové karty. Případně můžete použít i běžný audio kabel s 3,5 mm konektorem.

Pro

  • Vysoký výkon
  • Voděodolnost
  • Podpora SD karet

Proti

  • V normálním režimu méně basů
  • Hmotnost

Najít nejnižší cenu

Gogen BPS 626

Gogen BPS 626Gogen BPS 626 je přenosný bluetooth reproduktor, který je vybavený madlem k pohodlnému přenosu. Díky 40 W výkonu zaručuje reproduktor kvalitní zvuk. Reproduktor je vybaven digitálním FM tunerem s 30 předvolbami, vstupem pro mikrofon, vstupem pro kytaru, stereo konektorem ALUX, 2 USB porty a přehledným LCD displejem. Dobíjecí baterie umožňuje 6,5 hodin provozu při maximální hlasitosti, při nižší hlasitosti vydrží 30 hodin.

Pro

  • Několik vstupů USB
  • Široké využití
  • Výdrž baterie

Proti

  • FM tuner – v oblasti se slabším signálem nemá moc dobrý příjem

Najít nejnižší cenu

LAMAX Sounder 2

LAMAX Sounder 2Lamax Sounder 2 je vcelku kompaktní válcový přenosný reproduktor s výkonem 30 W (2 x 15 W). Reproduktor je vybaven Li-Ion baterii s kapacitou 4000 mAh. Ta umožňuje poslech až po dobu 12 hodin. Do plna ji dobijete za zhruba 3 hodiny. K nabíjení slouží jako obvykle USB kabel (typ C), který je i součástí balení.

Stejně jak Storm1, tak i Sounder podporuje možnost spárování dvou stejných reproduktoru za účelem stereo poslechu.

Přehrávat hudbu je možné bezdrátově přes Bluetooth (verze 5.0), pomocí audio vstupu 3,5mm anebo SD karty.

Reproduktor disponuje certifikací IP67 a je tak vodotěsný při ponoření až do hloubky 1m po dobu 30 minut.

Pro

  • Dobrý poměr cena/výkon
  • Voděodolnost
  • Slušný zvuk

Proti

  • Někomu může chybět pouzdro

Najít nejnižší cenu

Závěr

Snad se nám alespoň trochu povedlo zasvětit vás do světa bezdrátových reproduktorů a pomoct vám vybrat ten nejlepší bezdrátový reproduktor přímo vám ušitý na míru. Přejeme příjemný poslech na každém kroku.