Domů » Recenze » Recenze sušičky AEG AbsoluteCare T8DEE68SC

Recenze sušičky AEG AbsoluteCare T8DEE68SC

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC je zepředu plněná sušička vyšší střední třídy. Se svou maximální náplní na úrovni 8 kg je vhodná i pro čtyřčlenné rodiny. Počáteční náklady jsou u této sušičky sice poměrně vysoké, nicméně díky úspornému provozu se Vám po čase vrátí. Sušička spadá do energetické třídy A+++ a její průměrná roční spotřeba činí dle výrobce 177 kWh.

Parametry

Výrobce:AEG
Typ sušičky:Kondenzační s tepelným čerpadlem
Umístění:Volně stojící
Energetická třída:A+++
Roční spotřeba:177 kWh
Maximální náplň:8 kg
Počet programů:10
Třída účinnosti sušení:B
Hlučnost:65 dB
Dětská pojistka:Ano
Výška:85 cm
Šířka:60 cm
Hloubka:66,5 cm
Hmotnost:59,5 kg

Foto

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC

Najít nejnižší cenu

Funkce, programy a vybavení

Ovládání sušičky je poměrně jednoduché a po přečtení návodu jej zvládne každý. K ovládání slouží několik ovládacích prvků. Předně je to klasický otočný programový volič. Vedle něj je umístěn indikátor programů. Součástí ovládacích prvků je také přehledný LCD displej. Na něm uvidíte všechny navolené parametry programů a v průběhů sušení také aktuální stav. Dále pod displejem najdeme také čtyři tlačítka sloužící k výběru dodatečných funkcí, které lze aktivovat v závislosti na zvoleném programu. Samozřejmostí jsou tlačítka na zapnutí spotřebiče, a spuštění a zastavení samotných sušících programů.

Sušička disponuje řadou senzorů, díky kterým dokáže regulovat spuštěné sušící programy. Regulována je například teplota tak, aby nedocházelo k zbytečnému přehřívání sušeného prádla, což by mohlo vést k jeho rychlejšímu opotřebení.

Díky senzorům vlhkosti a teploty sušička rovněž reguluje délku programu Pokud například zjistí, že je prádlo již dostatečně suché, program ukončí dříve. K úspoře energie slouží také možnost nastavení automatického vypnutí spotřebiče po skončení programu.

Sušička AbsoluteCare T8DEE68SC nabízí celkem 10 sušících programů:

 • Bavlna
 • Syntetika
 • Mix
 • Vlna
 • Hedvábí
 • Snadné žehlení
 • Ložní prádlo
 • Sportovní oblečení
 • Outdoorové oblečení
 • Přikrývka

Základním programem je, jak asi správně tušíte, program Bavlna. Právě u tohoto programu je maximální náplň sušičky deklarovaných 8 kg. U ostatních programů je maximální náplň nižší, přičemž nejnižší je u tkanin vyžadující šetrné zacházení. Tedy u hedvábí a vlny, kde je to 1 kg.

Programová nabídka ničím vyloženě nepřekvapí. Vyzdvihnout můžeme přítomnost programu určenému k sušení outdoorového oblečení. Tento program zatím ještě není u všech sušiček standardem a outdooroví nadšenci jej jistě ocení.

Jednotlivé programy je pak ještě možné doplnit o volitelné funkce:

 • Stupeň sušení – s touto funkcí si můžete zvolit požadovaný stupeň vysušení prádla a to celkem ze čtyř úrovní, kdy samozřejmě lepší vysušení znamená o něco vyšší spotřebu
 • Tichý – se zapnutou funkcí Tichý pracuje sušička v tišším, ale pomalejším režimu, což je vhodné například u nočního sušení
 • Proti pomačkání – díky této funkci bude prádlo méně zmačkané, program se však prodlouží o 90 minut
 • Osvěžení
 • Čas sušení

Ne všechny funkce jsou dostupné pro každý program. Například funkci Stupeň sušení si můžete navolit pouze u programu Bavlna a Syntetika.

Skvělá je funkce Osvěžení někdy taky označována anglickým výrazem Refresh. Tato funkce neslouží k sušení vypraného prádla, ale naopak k „osvěžení“ prádla suchého. Výborně tato funkce funguje u prádla, které například dlouhou dobu viselo ve skříni, nebo třeba i u prádla načichlého cigaretovým kouřem.

Kromě výše zmíněných funkcí disponuje sušička také funkcí odloženého startu. Díky ní si lze nastavit odložení spuštění sušení až o 20 hodin. Můžete si tak například navolit odložený start tak, aby bylo prádlo vysušené při vašem příchodu z práce.

Samozřejmostí je funkce dětské pojistky, která zabrání dětem hrát si s ovládacími tlačítky a měnit tak nastavení spotřebiče.

Co se týče hlučnosti, tak se tato sušička řadí se svými 65 dB mezi průměr. Nejtišší sušičky na trhu mívají hlučnost v rozmezí cca 60 – 62 dB.

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC filtrÚdržba sušičky je relativně snadná, nicméně podobně jako u jiných sušiček zahrnuje několik kroků, které je potřeba vykonat po každém sušení. Předně je to vyčištění filtru, který zachytává vlákna a žmolky ze sušených z tkanin. Filtrační systém AEG nazývá ÖKOFlow a je tvořen jen jedním filtrem.  K vyčištění postačí navlhčená ruka případně vysavač. Čištění filtru je důležité pro zajištění správné cirkulace vzduchu a úspoře energie.

Kromě filtru je nutné po každém sušícím programu také vylít kondenzovanou vodu ze zásobníku. Pokud na vyprázdnění zapomenete, může se stát, že se následující sušicí program přeruší a nebude pokračovat, dokud vodu ze zásobníku nevylijete.

Občas je potřeba vyčistit také kondenzátor, na což upozorní blikající symbol na displeji.

Hodnocení zákazníků

Tato sušička se řadí mezi nejoblíbenější sušičky na českém trhu. V době psaní tohoto článku se nacházela na 18. místě v hodnocení oblíbenosti na srovnávači Heureka.cz a její hodnocení bylo 95 %. Zákazníci si pochvalují zejména kvalitu zpracování, snadnou obsluhu a také nízkou spotřebu energie. Někteří zákazníci si stěžovali na hlučnost, nicméně jak bylo již na předchozích řádcích uvedeno, tato sušička hlučností z průměru nijak nevybočuje.

Naše hodnocení

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC je velmi kvalitní sušička, která už je nějakou dobu na trhu a za tu dobu byla prověřena celou řadou zákazníků. Můžeme u ní vyzdvihnout zejména velice jednoduchou obsluhu a nízkou spotřebu elektrické energie. Co by někomu nemuselo vyhovovat je vyšší pořizovací cena.

Najít nejnižší cenu